poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Wielki gest amerykańskiego siatkarza. Zebrał ponad 170 tysięcy złotych

Wiele osób związanych ze sportem pomaga uchodźcom z Ukrainy. Do tegogrona dołączył także Erik Shoji. Amerykański siatkarz, razem z Kelli Smith, zebrał dla potrzebujących ponad 170 tysięcy złotych.

Erik Shoji od 2021 roku gra w Polsce, a jego drużyna to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Amerykański siatkarz oprócz wielkiego talentu do sportu pokazał w ostatnim czasie, że ma również mnóstwo empatii dla osób potrzebujących. Zawodnik postanowił bowiem pomóc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają do Polski i zorganizował zbiórkę wśród jego amerykańskich przyjaciół.

bonus na start dla zarejestrowanych

Siatkarz przyznał w rozmowie z portalem „WP SportoweFakty”, że do środy udało mu się zebrać już 170 tysięcy złotych. Shoji podkreślił, iż kwota przekazana dla uchodźców może być jeszcze większa, gdyż cały czas otrzymuje wpłaty pochodzące od jego przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych.

W przedsięwzięciu pomaga Amerykaninowi Kelli Smith, żona jego przyjaciela Davida Smitha, który również jest siatkarzem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

— Kelli wykonuje niesamowitą pracę! Ciągle krąży po Kędzierzynie-Koźlu, żeby być tam, gdzie akurat może pomóc. Takich motorów napędowych jest jednak kilka. Mamy tu cudowną społeczność — przyznał Erik Shoji w rozmowie z „WP SportoweFakty”.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA