Wielki sukces Leona i Semeniuka. Sir Safety Perugia wygrywa KMŚ

13 gru 2022, 13:42

Sir Safety Perugia wygrała 3:1 z Itasem Trentino w finale tegorocznych klubowych mistrzostw świata w brazylijskim Betim. Drużyna, w której występują reprezentanci Polski – Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk po raz pierwszy w historii sięgnęła po to trofeum.

Drużyna Sir Safety Perugia sięgnęła po klubowe mistrzostwo świata po raz pierwszy w historii. Zespół prowadzony przez Andreę Anastasiego grał w finale z inną włosą drużyną, Itasem Trentino. Decydujący pojedynek w brazylijskim Fetim był do pewnego momentu mocno wyrównany.

Historyczny triumf Sir Safety Perugia

W pierwszym secie drużyna Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka musiała uznać wyższość rywala. Itas Trentino prowadził od pierwszych minut i w pewnym momencie osiągnął aż osiem punktów przewagi. Ostatecznie wygrał tę partię 25:20.

Drugi set przebiegał pod dyktando Sir Safety Perugia. Zespół ten prowadził już 9:3 i 16:11, ale w końcówce partii Itas zdołał doprowadzić niemal do wyrównania. Przy stanie 24:23 zespół z Perugii wygrał jednak piłkę setową i wyrównał stan rywalizacji całego meczu.

Jeszcze bardziej wyrównany był trzeci set. Itas przez większą jego część był na prowadzeniu, ale od wyniku 18:15 Sir Safety zaczął skutecznie odrabiać straty. Ostatecznie o zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi i lepsza w niej była ekipa Anastasiego, która wygrała 27:25.

Decydujący set był popisem siatkarzy z Perugii, który prowadzili niemal od początku tej partii i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa aż do samego końca. Ostatecznie Sir Safety wygrał 25:19 i całe spotkanie 3:1.

Leon i Semeniuk ze złotymi medalami

Dla klubu z Perugii jest to pierwsze w historii zwycięstwo w siatkarskich klubowych mistrzostwach świata. W przeszłości Sir Safety jeszcze nigdy nie sięgnął po złoto w rozgrywkach innych niż krajowe. Największymi sukcesami były do tej pory srebro i brąz w Lidze Mistrzów (2017 i 2018).

Ze zwycięstwa w tegorocznej edycji klubowych mistrzostw świata cieszyło się dwóch reprezentantów Polski – Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk. Pierwszy z nich reprezentuje barwy włoskiego klubu od 2018 roku, natomiast drugi dołączył do niego w tym roku.