Wielki sukces siedemnastolatka z Polski! Kacper Sztuka mistrzem Formuły 4

15 paź 2023, 15:50

Kacper Sztuka został mistrzem Italian F4 Championship 2023! Siedemnastoletni Polak miał znakomitą końcówkę sezonu, bowiem wygrał siedem z ośmiu ostatnich wyścigów i zapewnił sobie tytuł przed ostatnią rundą cyklu. Czy utalentowany kierowca może w przyszłości trafić do Formuły 1?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Młody Polak zdominował Formułę 4

Na sobotę i niedzielę zostały zaplanowane trzy ostatnie wyścigi włoskiej Formuły 4, natomiast w piątek odbyły się kwalifikacje. Kacper Sztuka wysoką formę zaprezentował już podczas pierwszego dnia rywalizacji na torze Vallelunga, bowiem wywalczył pole position na wszystkie weekendowe starty. W pierwszym sobotnim wyścigu 17-latek dojechał do mety na trzecim miejscu, ale kilka godzin później był już najlepszy i dzięki temu zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

To niesamowite uczucie. Na początku sezonu było dużo pecha, niektórzy stracili nawet nadzieję na mistrzostwo. W drugiej połowie zdominowaliśmy już jednak stawkę. To była super robota ze strony teamu — powiedział Kacper Sztuka w wywiadzie z Viaplay.

Według ekspertów zajmujących się motosportem Kacper Sztuka już w tym roku miał wystarczające umiejętności, aby startować w Formule 3. Po kolejnym sukcesie Polaka prawdopodobnie pojawią się propozycję startów w bardziej prestiżowych seriach, ale wiąże się to również z większymi nakładami finansowymi. 17-latek obecnie może liczyć na wsparcie grupy ORLEN.