Wielki sukces Polaków na Mistrzostwach Europy U20. Zagramy o medale!

Aktualizacja: 23 wrz 2022, 12:53
21 wrz 2022, 18:26

Młodzi polscy siatkarze nie zwalniają tempa. W czwartkowe popołudnie Biało-Czerwoni pokonali reprezentację Słowenii 3:2 (20:25, 25:19, 23:25, 25:19, 15:12). Oznacza to, że nasi zawodnicy, jeszcze przed ostatnim starciem w grupie, są pewni gry w półfinale młodzieżowych mistrzostw Europy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polacy wywalczyli awans do półfinałów Mistrzostw Europy U20

Polska w środę odniosła zwycięstwo nad Francją 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) podczas fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 20. Doskonale Biało-Czerwonym poszło również w czwartek. Siatkarze reprezentacji Polski po tie-breaku porazili sobie ze Słowenią. Mecz był jednak bardzo wyrównany.

Przede wszystkim to nasi rywale lepiej rozpoczęli starcie w ramach młodzieżowych mistrzostw Europy, pierwsze set wygrywając 25:20. Polakom udało się nawiązać walkę (wygranie drugiej partii), ale w trzeciej części gry ponownie lepsi byli Słoweńcy. Po bardzo wyrównanej końcówce udało im się wygrać 25:23 i być bliżej upragnionego zwycięstwa.

W decydującym secie podopieczni trenera Mateusz Grabdy włączyli jednak wyższy bieg. Po pierwszych kilku minutach przegrywali 5:8, ale szybko zdołali wyrównać, a nawet wyjść na trzypunktowe prowadzenie (19:156). Końcówka czwartej partii to był popis polskich siatkarzy, którzy wygrali 25:19. Szczególnie dobrze zaprezentowali się wówczas tacy zawodnicy jak Kajetan Kubicki czy Tytus Nowik.

O losach meczu rozstrzygnąć musiał więc tie-break. W tym od początku kontrolę przejęli polscy młodzieżowcy, którzy w pewnym momencie zaczęli prowadzić trzema punktami. Ostatecznie udało im się zakończyć ostatnią cześć gry wynikiem 15:12. Najlepiej w polskiej ekipie punktowali Jakub Majchrzak oraz wspomniany wcześniej Tytus Nowik.

Dzięki temu Biało-Czerwoni zapewnili sobie grę w półfinale mistrzostw Europy U20. W następnym starociu reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego plasują się w tym momencie na drugiej lokacie w grupowej tabeli.