Wielki sukces polskiego golfisty. Adrian Meronk zawodnikiem roku!

16 sty 2024, 16:39

Adrian Meronk może się poszczycić kolejnym wielkim osiągnięciem w swojej karierze. Polski golfista został laureatem nagrody im. Seve’a Ballesterosa, przyznawanej najlepszemu zawodnikowi danego roku. W głosowaniu brali udział gracze DP World Tour, najważniejszego cyklu w Europie.

Adrian Meronk z dużym wyróżnieniem

W ubiegłym, znakomitym sezonie Adrian Meronk wygrał aż trzy turnieje, natomiast w klasyfikacji “Race to Dubai” uplasował się na czwartej pozycji. Był to dla niego najlepszy wynik w karierze, stąd nie może dziwić tak wielkie wyróżnienie.

Polski golfista wygrał głosowanie na zawodnika roku, zdobywając 38 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się Rory McIlroy z Irlandii Północnej, natomiast wspólnie na trzeciej lokacie znaleźli się Duńczyk Nicolai Hojgaard i Norweg Viktor Hovland.

To niesamowite uczucie. Szczerze mówiąc, jestem zszokowany, nie spodziewałem się tego. Zaskoczyliście mnie, oglądanie swojego nazwiska obok wszystkich tych znakomitych golfistów jest czymś niezwykłym. Jestem bardzo wdzięczny za to wyróżnienie. Wiele dla mnie znaczy, że inni zawodnicy docenili mój poprzedni rok. To coś fantastycznego – skokentował Meronk.

Meronk pierwszym Polakiem z nagrodą

Przyznawana najlepszemu zawodnikowi roku nagroda im. Seve’a Ballesterosa otrzymała tę nazwę w 2017 roku, na cześć legendarnego hiszpańskiego golfisty. Trofeum wręczane jest jednak od 2008 roku, a głosy oddają zawodnicy najlepszego europejskiego touru. Adrian Meronk jest pierwszym Polakiem, który zdobył tę nagrodę.

Piechocki otworzył się po odejściu ze Skry. “Nie chciałem być grabarzem klubu”