Strona główna Pilka reczna Wielki talent z Turcji zawodnikiem PGE VIVE Kielce!

Wielki talent z Turcji zawodnikiem PGE VIVE Kielce!

0
fot: Instagram/Doruk Pehlivan

Turek Doruk Pehlivan będzie nowym zawodnikiem PGE VIVE Kielce! Rozgrywający podpisał czteroletni kontrakt z kieleckim klubem od 2020 roku, ale trwają negocjacje z jego obecnym zespołem, by trafił do Kielc już w kolejnym sezonie. Doruk będzie pierwszym graczem tureckiej narodowości w PGNiG Superlidze.

Doruk Pehlivan to dwudziestoletni lewy rozgrywający, obecnie zawodnik austriackiego Fivers Margaretten Wiedeń. Ma bardzo dobre warunki fizyczne – mierzy 201 centymetrów wzrostu i waży 110 kilogramów. Do Austrii trafił w 2018 roku z tureckiego klubu Maliye Milli Piyango Ankara, w barwach którego, w sezonie 2017/2018 został wicekrólem strzelców ekstraklasy – w 26 meczach zdobył 146 bramek oraz był wybrany do drużyny All Stars ligi. W sezonie 2015/2016 Pehlivan rzucił w tureckiej lidze jednego gola, ale w kolejnym już 95 i był drugim strzelcem zespołu.

W lidze austriackiej Pehlivan zadebiutował 19 października 2018 roku (nie zagrał w pierwszych siedmiu meczach z powodu kontuzji) w meczu z UHK Krems, zdobywając 11 bramek. Do tej pory Turek zagrał w 16 ligowych spotkaniach, zdobywając 105 bramek, co daje mu średnią 6,57 gola na mecz. Został nominowany do występu w Meczu Gwiazd austriackiej Spusu Ligi, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Co ważne, Pehlivan gra zarówno w ataku, jak i w obronie.

Doruk podpisał z nami kontrakt od 2020 roku, ale trwają negocjacje z jego obecnym klubem, chcielibyśmy, by trafił do nas już w 2019 roku – komentuje prezes Bertus Servaas – To jeden z największych talentów współczesnej piłki ręcznej i duża nadzieja na przyszłość, chłopak ma niesamowite umiejętności i w ataku, i w obronie. Musimy oczywiście pamiętać, że ma dwadzieścia lat, a nie dwadzieścia cztery. Jestem pewny, że to będzie jeden z naszych najlepszych graczy!

Rozgrywający ma na koncie ponad 20 występów w pierwszej reprezentacji Turcji. Wystąpił między innymi na Igrzyskach Śródziemnomorskich, będąc najmłodszym graczem w drużynie i jej najlepszym strzelcem (50 bramek w sześciu meczach). Grał również w tureckiej młodzieżówce. W jej barwach latem ubiegłego roku zagrał na mistrzostwach Europy drugiej dywizji w Czarnogórze. Turcja zajęła tam szóste miejsce, a Pehlivan w sześciu meczach zdobył aż 60 bramek (przy skuteczności 71 procent) i został uznany za najlepszego lewego rozgrywającego.

Informacja prasowa

Komentarze