Wielkie emocje w Koszalinie, Vistal Gdynia triumfuje po fantastycznym meczu!

11 lis 2015, 17:32

Vistal Gdynia po raz kolejny zapewnił swoim kibicom wielkie emocje. Tym razem po zaciętym meczu pokonał Energę AZS Koszalin.

Gdynianki bardzo dobrze rozpoczęły obecny sezon. W tabeli PGNiG Superligi Kobiet, po dziewięciu kolejkach, znajdują się na 5. miejscu. Natomiast AZS Koszalin zajmuje ósme miejsce. W poprzedniej kolejce Vistal Gdynia pokonał Zagłębie Lubin. Z kolei podopieczne Anity Unijat uległy Startowi Elbląg.

Spotkanie świetnie rozpoczęły gospodynie. W 11. minucie meczu po bramce Romany Roszak prowadziły już 7:1. Jednak wtedy rozpoczął się strzelecki koncert Aleksandry Zych, która w znaczym stopniu przyczyniła się do odrobienia strat przez Vistal Gdynia. Końcówka pierwszej odsłony potyczki była wyrównana i po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 11:11.

Po zmianie stron do ataku ruszyły podopieczne Pawła Tetelewskiego. W 44. minucie Gabrieli Urbaniak prowadziły 17:14. Anita Unijat, aby przerwać serię rywalek poprosiła o czas. Przerwa w grze pomogła gospodyniom, które odrobił straty. Na kilka minut przed końcem spotkania mieliśmy remis 22:22. Wtedy Adrianna Nowicka została odesłana na ławkę kar, co oznaczało, że podopieczne AZS Koszalin będzie kończył mecz z jedną zawodniczką w składzie mniej. Szczypiornistki Vistalu Gdynia wykorzystały grę w przewadze i po rzuconych trzech bramkach z rzędu wygrały 25:22.

Dla podopiecznych Pawła Tetelewskiego było to drugie zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu awansowały one na 4. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem Vistalu Gdynia będzie Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Szczypiornistki z Koszalina przegrały po raz szósty w tym sezonie i pozostały na 8. pozycji. AZS Koszalin w następnej kolejce pojedzie do Nowego Sącza, gdzie powalczy z tamtejszą Olimpią.

Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia 22:25 (11:11)

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Kalska, Michałów, ROszak, Stasiak, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka.

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Mazur, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasic, Kulwińska.