Męczarnie polskich siatkarek w Łodzi. Przegrały mecz z Tajlandią

20 wrz 2023, 19:42

Niezwykle zaciętą rywalizację mogli oglądać kibice podczas meczu Polska – Tajlandia, który odbył się w ramach eliminacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Ostatecznie po pięciosetowym boju lepsze okazały się zawodniczki z Azji (25-18; 7-25; 25-22; 23-25; 15-12), które dzięki środowemu zwycięstwu mogą dopisać sobie pierwsze punkty w tabeli.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Tajlandia lepsza od Polski w kwalifikacjach do IO Paryż 2024

Dla obu zespołów było to już czwarte spotkanie rozegrane w ramach turnieju kwalifikacyjnego do IO Paryż 2024, którego gospodarzem jest łódzka Atlas Arena. Do środowej potyczki Polki przystępowały w świetnych humorach, gdyż wygrały trzy poprzednie mecze ze stratą tylko jednego seta. Tajki natomiast przed tym spotkaniem nie miały na koncie nawet jednego punktu.

W środę lepiej zaczęły jednak zawodniczki z Azji, które niespodziewanie wygrały pierwszego seta 25:18. Podopieczne Stefano Lavariniego w drugiej partii pokazały, że nie zamierzają odpuszczać i tym razem dały swoim rywalkom zdobyć tylko siedem punktów. Po dwóch setach na tablicy wyników był więc wynik jeden do jednego.

W trzeciej partii ponownie lepsze okazały się jednak zawodniczki z Tajlandii. Był o włos, aby w czwartym secie nasze zawodniczki ponownie przegrały i straciły cenne punkty. Na szczęście biało-czerwone wyszarpały w końcówce kilka cennych punktów i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break.

W piątym secie obie drużyny zdobywały punkt za punkt i do ostatniej piłki nie było wiadomo, która ekipa ostatecznie wygra to zacięte spotkanie. Pod sam koniec przewagę zdobyły jednak Tajki, które wygrały 15:12. Tym samym nasze rywalki dopisały sobie do dorobku dwa punkty, a Polki zdobyły tylko jedno oczko.