W czwartek potwierdzono oficjalnie zmianę formatu rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Od sezonu 2023/24 do polskiego szczypiorniaka wraca faza play-off. Zagra w niej osiem zespołów, które będą najwyżej w tabeli po rundzie zasadniczej. Pozostałe będą natomiast walczyć między sobą o utrzymanie.
PGNIN Superliga. Faza play-off dla najlepszych drużyn
Plotki o zmianie formatu rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych potwierdziły się w czwartkowe popołudnie. Po czterech latach rywalizacji w tzw. systemie niemieckim (każdy z każdym), podjęto oficjalną decyzję o przywrócenie fazy play-off. Zmiany dotkną polskiego szczypiorniaka już od sezonu 2023/24.
Zmagania w kolejnej kampanii będą podzielone na dwie części. W pierwszej z nich czternaście ligowych zespołów rozegra po 26 spotkań. Następnie najlepsza ósemka awansuje do fazy play-off. Tam każda rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. W przypadku wyniku 1-1 po dwóch meczach kibiców czekać będzie czekać więc jeszcze trzecie spotkanie. Dotyczy to wszystkich spotkań play-off, począwszy od ćwierćfinałów, na meczach medalowych kończąc.
Zespoły, które odpadną z rywalizacji w play-off na etapie ćwierćfinału, będą walczyły o miejsca 5-8. Z kolei sześć najsłabszych zespołów z pierwszej fazy, które nie będą miały przywileju rywalizacji o medale, trafi do grupy spadkowej. W tej fazie każdy z klubów rozegra po jednym meczu z pozostałymi drużynami z tego zbioru.
Wraca faza play-off ❗️
Zespoły, które zakwalifikują się do fazy play-off rywalizować będą do dwóch zwycięstw ℹ️
Dowiedz się więcej ➡️ https://t.co/4OCqa1eGhw pic.twitter.com/ePgCp0aCzf
— PGNIG Superliga (@pgnigsuperliga) June 29, 2023
Łącznie każdy zespół walczący o utrzymanie rozegra po pięć spotkań. Ostatnia drużyna spadnie z PGNiG Superligi, a przedostatnia weźmie udział w dwumeczu barażowym. Tam jej rywalem będzie ekipa, która zajmie drugie miejsce w Lidze Centralnej.
Kolejna wygrana piłkarzy ręcznych U21. Było sporo błędów, ale rywal nie dał rady