Kolejna wygrana piłkarzy ręcznych U21. Było sporo błędów, ale rywal nie dał rady

28 cze 2023, 13:01

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych do lat 21 wygrała z Kuwejtem 27:21 w swoim szóstym meczu na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni odnieśli dość spokojne zwycięstwo, ale w porównaniu z poprzednimi starciami w ich grze było widać znacznie więcej niewymuszonych błędów.

Kolejne zwycięstwo kadry U21

Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie z bardzo trudnymi rywalami, jakimi niewątpliwie były reprezentacje Chorwacji i Francji, polscy piłkarze ręczni mają już szansę jedynie na nagrodę pocieszenia, czyli Puchar Prezydenta. W starciach z Libią i Algierią odnieśli wysokie zwycięstwa, zaś dziś pokazali nieco mniej skuteczną grę.

Już po 11. minutach starcia z Kuwejtem biało-czerwoni prowadzili 7:2. Później jednak w grę naszych piłkarzy ręcznych wdarło się sporo nonszalancji i błędów, czego efektem było odrabianie strat przez rywali. W samej końcówce Polacy jednak ponownie powiększyli przewagę i wygrali pierwszą połowę 14:8.

W drugiej połowie trener reprezentacji Kuwejtu zdjął z boiska bramkarza i postawił wszystko na jedną kartę. Choć rywale byli groźni w ataku, ostatecznie nie zdołali odwrócić losów meczu. Polacy wygrali 27:21, choć nie był to wybitny pojedynek w ich wykonaniu.

Polska U21 vs Kuwejt U21 27:21 (14:8, 13:13)

Reprezentacja Polski do lat 21 rozegra na mistrzostwach świata jeszcze tylko jedno spotkanie. W ostatnim starciu fazy o miejsca 17-24 podopieczni Zygmunta Kamysa zmierzą się ze zwycięzcą spotkania JaponiaAlgieria.

Thriller w meczu Polek! Minimalna przegrana w tie-breaku z mistrzyniami olimpijskimi