Strona główna Siatkówka Wielkie zmiany w Reprezentacji Serbii! Kto zostanie nowym trenerem?

Wielkie zmiany w Reprezentacji Serbii! Kto zostanie nowym trenerem?

0
foto: fivb.com

Nikola Grbić nie jest już trenerem reprezentacji Serbii. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

 

Po nieudanym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich zwolniony został trener Reprezentacji Serbii – Nikola Grbić. Serbowie w miniony weekend przegrali w decydującym meczu z Włochami 0:3 i o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą musieli walczyć w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym.

Nikola Grbić prowadził reprezentację Serbii od 2015 roku. Rok później triumfował w Lidze Światowej, a w 2017 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy.

“Serbska Federacja Siatkówki i Nikola Grbić, pierwszy trener męskiej reprezentacji Serbii, podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. Decyzja została podjęta w atmosferze najwyższego szacunku i ma na celu dobro interesu obu stron. Wkrótce ogłoszone zostanie nazwisko nowego szkoleniowca drużyny” – czytamy w komunikacie na stronie serbskiego związku.

– To przykra informacja dla Nikoli. Dla nas pocieszające jest tylko to, że Grbić wcześniej przyjedzie do Kędzierzyna, by rozpocząć pracę z zespołem, a w styczniu, zamiast jechać na kwalifikacje olimpijskie, zostanie w Polsce. Nie wiem kiedy Nikola przyleci do klubu, może najpierw powinien udać się na wakacje – mówi prezes ZAKS-y, którą w przyszłym sezonie prowadził będzie właśnie Nikola Grbić.

 

 

Komentarze