Światowe władze lekkiej atletyki podjęły ważne decyzje. Znamy dokładną datę HMŚ 2026 w Toruniu

Aktualizacja: 23 maj 2023, 22:53
23 maj 2023, 21:12

Podczas ostatniego spotkania Światowa Rada Lekkiej Atletyki podjęła kilka ważnych decyzji. Poznaliśmy dokładne terminy zaplanowanych na najbliższe lata trzech imprez mistrzowskich, w tym Halowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w marcu 2026 roku w Toruniu. Zatwierdzono również zmiany dotyczące sztafety w chodzie maratońskim, która zadebiutuje podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Halowe Mistrzostwa Świata Kujawy Pomorze w marcu 2026

Od dwóch miesięcy wiadomo, że najważniejsza impreza lekkoatletyczna w halowej części sezonu 2026 odbędzie się w Arenie Toruń. Drugi raz w historii wydarzenie tej rangi zawita do Polski – w 2014 roku najlepsi zawodnicy globu rywalizowali o medale w Ergo Arenie. Co ciekawe, po zakończeniu zawodów bieżnię przeniesiono właśnie do hali w Toruniu.

Światowa Rada Lekkiej Atletyki oficjalnie już zatwierdziła, że Halowe Mistrzostwa Świata Kujawy Pomorze 2026 odbędą się w dniach 20-22 marca. Rok wcześniej HMŚ odbędą się dokładnie o tej samej porze – od 21 do 23 marca w chińskim Nankin. Azjatyckie miasto było wyznaczane na gospodarza światowego championatu w latach 2020 oraz 2023, ale z powodu pandemii imprezę dwukrotnie przenoszono do innej lokalizacji.

Poznaliśmy również termin Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym, których organizatorem będzie turecka Antalya.  Wydarzenie zaplanowano na 20-21 kwietnia 2024 roku. Rada opublikowała też zalecania dla narodowych federacji dotyczące terminów mistrzostw krajowych.

Nowa konkurencja podczas IO Paryż 2024. Znamy zasady kwalifikacji

Kilka tygodni temu World Athletics i MKOL podjęły wspólną decyzję o wprowadzeniu do programu igrzysk olimpijskich nowej konkurencji. Za rok w Paryżu sportowcy powalczą o medale w drużynowym chodzie sportowym na dystansie maratońskim. W zespole wystąpią dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Każdy ze sportowców będzie miał do pokonania nieco ponad 10 km, tak aby całkowity dystans wyniósł 42,195 km.

Teraz poznaliśmy zasady kwalifikacji olimpijskiej w konkurencji, która może być szansą medalową dla polskich sportowców. Aby wystartować w najważniejszych zawodach czterolecia, trzeba znaleźć się wśród 22 czołowych zespołów podczas przyszłorocznych Drużynowych Mistrzostwa Świata w chodzie sportowym. Inną drogą kwalifikacji jest wysoka lokata na światowych listach, ale z tej ścieżki awans wywalczą tylko trzy zespoły. Tylko pięć państw będzie mogło wystawić 2 zespoły w zawodach na igrzyskach.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świetny wynik skoczka wzwyż. Norbert Kobielski w tym sezonie najlepszy w Europie!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA