Strona główna Siatkówka Polacy za granicą Wiemy, gdzie w przyszłym sezonie zagra Zbigniew Bartman

Wiemy, gdzie w przyszłym sezonie zagra Zbigniew Bartman

0
Foto: Volleycountry.com

Zbigniew Bartman znamy jest z chęci gry w różnych częściach świata.  Od sezonu 2017/18 reprezentował będzie barwy argentyńskiego zespołu, UPCN Vóley Club. 

Kariera zawodnika zaczęła się w ówczesnym Metro Warszawa. W 2005 roku po raz pierwszy spróbował zagranicznej siatkówki. Po dwóch latach gry dla Marmi Lanza Werona przeniósł się do Turcji, a dokładniej Halkbanku Ankara. Na sezon 2008/09 powrócił do Polski do AZS-u Częstochowa. Jako swój kolejny cel obrał Rosję, a stamtąd wypożyczony został do Włoch do Prisma Volley Taranto. Jego ostatnim Polskim klubem był Jastrzębski Węgiel w sezonie 2014/15. Od tej pory Bartman próbuje tylko zagranicznej siatkówki.  Od Sichuan Chengdu przez francuski Stade Poitiers, katarski Al-Rajjan SC i turecki Galatasaray Stambuł będący jego ostatnim pracodawcą. W sezonie 2017/18 po raz pierwszy spróbuje gry w Ameryce Południowej. Wicemistrzowie Argentyny prowadzenie są przez Fabiána Armoa. Ostatni sezon to zdobycie przez nich Superpucharu kraju, brązu Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej oraz wicemistrzostwo Argentyny.

W swojej karierze Bartman zdobył wicemistrzostwo Turcji, srebro Klubowych Mistrzostw Świata, mistrzostwo Polski. W reprezentacji swoje ostatnie występy zaliczył w reprezentacji Andrei Anastasiego. Od momentu zwolnienia Włocha z pełnienia funkcji szkoleniowca zakończyła się, jak narazie, kariera reprezentacyjna zawodnika. W ciągu 137 występów z reprezentacją kraju zdobył mistrzostwo Europy, złoto i brąz Ligi Światowej oraz srebrny medal w Pucharze Świata w Japonii, sześć lat wstecz.

 

 

Komentarze