Strona główna Siatkówka Europejskie puchary Wiemy z kim zmierzą się polskie zespoły w Klubowych Mistrzostwach Świata!

Wiemy z kim zmierzą się polskie zespoły w Klubowych Mistrzostwach Świata!

0

W dniach 11-17 grudnia odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata. Prócz tego, że po raz pierwszy organizatorem tej imprezy będzie Polska to wystąpią w niej dwie drużyny z PlusLigi, a mianowicie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Wiemy już z kim powalczą o miano Klubowych Mistrzów Świata!

Do Polski przyjadą najlepsze drużyny globu. Wśród nich Zenit Kazań (Rosja), Lube Civitanova (Włochy), Sada Cruzeiro Volei (Brazylia), Club Ciudad de Bolivar (Argentyna), Shanhgai Volleyball Club (Chiny), Sermayek Bank Teheran VC (Iran), a do tego nie zabraknie PlusLigowych zespół, którymi będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Wśród zespołów podziwiać będziemy mogli największe gwiazdy siatkówki, takie jak Wilfredo Leon, Osmany Juantorena czy Jenia Grebennikov.

Osiem zespołów podzielonych zostało na czteroosobowe grupy. Ta, w której mierzyć będą się mistrzowie Polski swoje spotkania rozgrywać będzie w zmodernizowanej hali Okrąglak w Opolu, natomiast zespoły, które znalazły się w grupie z PGE Skrą Bełchatów – w Łodzi.

Uroczystego losowania dokonał były reprezentant Polski, mistrz świata 2014, mistrz Europy 2009 – Krzysztof Ignaczak. Kędzierzynianie w swojej grupie walczyć będą z obrońcami tytułu – Sada Cruzeiro Volei, brązowymi medalistami Ligi Mistrzów – Lube Civitanova oraz z zespołem Łukasza Żygadło – Sermayek Bank Teheran VC. Bełchatowianie natomiast stoczą pojedynek ze zwycięzcą trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów i najlepszą drużyną Starego Kontynentu, czyli Zenitem Kazań. Do tego przyjdzie im się mierzyć z Club Ciudad de Bolivar i Shanhgai Volleyball Club.

Do tej pory w Klubowych Mistrzostwach Świata polskie zespoły odniosły trzy sukcesy. Okazuje się, że na drodze do tytułu stawał jeden i ten sam zespół. W 2009 roku PGE Skra Bełchatów ustąpiła miejsca na podium Trentino Volley. Identyczna sytuacja miała miejsce rok później. W 2011 roku na podium znalazł się inny polski zespół – Jastrzębski Węgiel. Oni zajmując drugie miejsce ulegli, tak jak to w poprzednich latach bełchatowianie, Trentino Volley, który sięgnął wtedy po swój trzeci tytuł z rzędu.

 

Grupa A: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Lube Civitanova, Sada Cruzeiro Volei, Sermayek Bank Teheran VC

Grupa B: PGE Skra Bełchatów, Zenit Kazań, Club Ciudad de Bolivar, Shanhgai Volleyball Club

Komentarze