Strona główna Siatkówka PlusLiga Wilfredo Leon zagra w PlusLidze?! Ciekawe doniesienia z włoskiej prasy…

Wilfredo Leon zagra w PlusLidze?! Ciekawe doniesienia z włoskiej prasy…

0

Jak twierdzi włoski dziennikarz Gian Luca Pasini Wilfredo Leon jest na celowniku… ONICO Warszawa! Przyjmujący miałby trafić do stolicy dopiero po zakończeniu sezonu 2019/2020.

Piszący dla “La Gazzetta dello Sport” Pasini informował już, oczywiście nieoficjalnie, że kontrakt z ONICO przedłuży Bartosz Kurek. Ponadto stanowisko trenera objąć ma Andrea Anastasi. Teraz dziennikarz twierdzi, że do drużyny może dołączyć Wilfredo Leon.

Nie byłby to pierwszy kontakt Leona z ONICO Warszawa. Przyjmujący trenował ze stołecznymi szcze gdy trenerem był Jakub Bednaruk. Było to pod koniec 2015 roku, gdy w lidze rosyjskiej trwała przerwa, oraz w listopadzie 2016 gdy siatkarz załatwiał formalnosci związane z przedłużeniem wizy. Leon występował wtedy w Zenicie Kazań. Po czterech latach w rosyjskiej potędze zawodnik przeniósł się do Włoch i od obecnego sezonu gra w Sir Safety Perugia. Kontrakt ten wygasa w 2020 roku.

Przypomnijmy, że już w lipcu 2019 przyjmujący będzie mógł zadebiutować w reprezentacji Polski. Tym samym Vital Heynen będzie mógł liczyć na pomoc Leona podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio, który odbędzie się na początku sierpnia.

Komentarze