Wimbledon 2023. Iga Świątek nie zagra w półfinale

11 lip 2023, 17:41

Iga Świątek nie zagra w półfinale Wimbledonu. We wtorek lepsza od polskiej tenisistki okazała się Elina Svitolina. Nasza tenisistka potrafiła wygrać tylko jednego seta i w całym meczu musiała uznać wyższość Ukrainki 5:7, 7:6, 2:6.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Koniec marzeń Polki. Elina Svitolina lepsza od Igi Świątek

Iga Świątek jeszcze nigdy nie doszła tak daleko podczas Wimbledonu. W tym roku Polka spisywała się jednak znakomicie. Liderka rankingu WTA w trzech pierwszych rundach wyeliminowała Chorwatkę Petrę Martić (6:2, 7:5), Chinkę Lin Zhu (6:1, 6:3) oraz Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo (6:2, 6:0). Następnie udało jej się wyrzucić z turnieju Belindę Bencić (6:7(4-7), 7:6(7-2), 6:3).

W ćwierćfinale Idze Świątek przyszło zmierzyć się z Ukrainką Elina Svitoliną. Ta jednak postawiła Polsce zbyt wysoką poprzeczkę. Pierwszego seta wygrała 7:5, a pokonanie liderki rankingu WTA zajęło jej 58 minut.

Nadzieję na zwycięstwo polskiej tenisisty przywrócił set numer dwa. Iga Świątek zdołała doprowadzić w nim do tie-breaku, a następnie pokonać ukraińską zawodniczkę. W trzecim secie Polka nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia. Svitolina dwukrotnie przełamała Świątek i wygrała tę partię 6:2.

Cały mecz potrwał dwie godziny i 41 minut. Półfinałową rywalką ukraińskiej tenisistki będzie Marketa Vondrousova, która we wcześniej rozgrywanym meczu pokonała Amerykankę Jessikę Pegulę 6:4, 2:6, 6:4.