Wimbledon. Hubert Hurkacz z pewnym awansem do drugiej rundy!

3 lip 2023, 17:29

Hubert Hurkacz pewnie wykonał pierwszy krok w wielkoszlemowym Wimbledonie. Polak w trzech setach wygrał z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:1, 6:4, 6:4 i awansował do drugiej rundy.

Pewny triumf Hurkacza

Pierwszy set upłynął niemal w całości pod dyktando Huberta Hurkacza. Polak od stanu 1:1 nie pozwolił Hiszpanowi na jakąkolwiek reakcję – dwukrotnie go przełamał i wykorzystał drugą piłkę meczową, a seta wygrał 6:1.

W drugiej partii Ramos-Vinolas postawił nieco trudniejsze warunki, ale Hurkacz był na to przygotowany. Kluczowe było przełamanie w siódmym secie, dzięki któremu Polak wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Przy stanie 5:3 co prawda nie wykorzystał dwóch piłek setowych, ale chwilę później tego dokonał i wygrał 6:4.

Przed rozpoczęciem trzeciego seta zawodnicy mieli przymusową, niemal 2-godzinną przerwę spowodowaną opadami deszczu. Po powrocie do gry Hurkacz rozpoczął od przełamania do stanu 2:1 i osiągnął przewagę, której nie oddał do samego końca. Choć rywal nie dał się już ani razu przełamać, Polak wygrał 6:4 i awansował do drugiej rundy.

Albert Ramos-Vinolas (76. ATP) vs Hubert Hurkacz (18. ATP) 1:6, 4:6, 4:6

Hubert Hurkacz awansował tym samym do drugiej rundy, a swojego kolejnego rywala pozna w godzinach wieczornych. Będzie nim Brytyjczyk Jan Choinski (164. ATP) lub Serb Dusan Lajovic (56. ATP).

Wimbledon. Udany początek Igi Świątek! W wygranej nie przeszkodził jej nawet deszcz