Wimbledon. Udany początek Igi Świątek! W wygranej nie przeszkodził jej nawet deszcz

3 lip 2023, 16:00

Iga Świątek udanie rozpoczęła rywalizację w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu. Liderka rankingu WTA wygrała w pierwszej rundzie z Chinką Lin Zhu 6:1, 6:3 i potwierdziła, że coraz lepiej czuje się na trawiastej nawierzchni.

Spokojna wygrana Igi Świątek

Obie zawodniczki swoje ostatnie występy zakończyły na półfinałach. Iga Świątek wycofała się z rywalizacji w Bad Homburg na tym etapie na skutek problemów żołądkowych. Chinka natomiast przegrała w półfinale zmagań w Birmingham z Czeszką Barborą Krejcikovą.

W pierwszym secie meczu pierwszej rundy Świątek pokazała totalną dominację nad Zhu. Ekspresowo wyszła na prowadzenie 5:0 i choć w szóstym gemie miała dwie piłki meczowe, Chinka potrafiła odpowiedzieć i zmniejszyć straty. Nic więcej nie zdołała zrobić – Polka wygrała tę partię 6:1.

Do pewnego momentu drugiego seta gra była dość wyrównana. Świątek dwukrotnie przełamała Chinkę, natomiast Zhu dokonała tego raz. W międzyczasie obie zawodniczki były zmuszone do zejścia z kortu z powodu opadów deszczu. Po kilkudziesięciu minutach Polka nie dała rywalce żadnych szans, wygrała 6:3 i cały mecz 2:0.

Iga Świątek (1. WTA) vs Lin Zhu (34. WTA) 6:1, 6:3

Iga Świątek tym samym pewnie awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Jej kolejną rywalką będzie Włoszka Martina Trevisan (64. WTA) lub Hiszpanka Sara Sorribes Tormo (84. WTA).