Wimbledon. Iga Świątek się nie zatrzymuje! Pokonała Martić i jest w 4. rundzie

7 lip 2023, 21:19

Iga Świątek się nie zatrzymuje! Liderka rankingu WTA w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:2, 7:5 i awansowała do czwartej rundy, w której zagra ze Szwajcarką Belindą Bencić.

Świątek w 4. rundzie Wimbledonu

W dwóch pierwszych rundach Iga Świątek była niemal bezłędna. Najpierw ograła Chinkę Lin Zhu 6:1, 6:3, a następnie wygrała z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo 6:2, 6:0. Petra Martić z kolei awansowała po meczu z Czeszką Lindą Fruhvirtovą (krecz przy stanie 7:5, 6:7, 4:1), a także triumfie nad Francuzką Diane Parry (4:6, 6:3, 6:3).

Pierwszy set nie był idealny w wykonaniu naszej tenisistki, choć wynik mogłby na to wskazywać. Co prawda Świątek miała sporo problemów z serwisem, ale zdołała trzykrotnie przełamać chorwacką rywalkę i dość pewnie wygrać seta po drugiej piłce setowej w stosunku 6:2.

Drugiego seta obie zawodniczki rozpoczęły od sześciu gemów, przy których wygrywały wymianę przy własnym serwisie. Polka prowadziła już 5:3 i przy stanie 40:30 miała piłkę meczową, ale Chorwatka zdołała odwrócić nieco przebieg meczu i doprowadziła do wyrównania. Potem zdobyła dziewięć punktów z rzędu, ale Świątek nie chciała pozwolić na dalszym rozpęd rywalce. Wyszła na prowadzenie 6:5, a w kluczowym gemie nie dała Petrić szans i dokończyła mecz, wygrywając drugą partię 7:5!

Iga Świątek (1. WTA) vs Petra Martić (29. WTA) 6:2, 7:5

Iga Świątek awansowała tym samym do czwartej rundy, ale nie dojdzie w niej do polskiego pojedynku. Magda Linette przegrała 3:6, 1:6 z mistrzynią olimpijską Belindą Bencić (14. WTA) i to właśnie Szwajcarka będzie rywalką Świątek.