Wimbledon. Szybko, łatwo i przyjemnie – Iga Świątek w 3. rundzie!

5 lip 2023, 17:43

Iga Świątek w drugim kolejnym meczu na Wimbledonie pokazała, że trawiasta nawierzchnia nie sprawia jej już praktycznie żadnych problemów. W drugiej rundzie Polka pewnie pokonała Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:0 i awansowała do 3. rundy.

Pełna dominacja Igi Świątek

Iga Świątek i Sara Sorribes Tormo były w o tyle komfortowej sytuacji, że mecz rozgrywały na krytym korcie. Dzięki temu nie musiały się martwić o ewentualne przesunięcia czy nawet odwołanie spotkania, co w środowej serii meczów zdarzało się nagminnie na skutek częstych opadów deszczu.

Początek pierwszego seta był dość zaskakujący. W czterech pierwszych gemach doszło do trzech przełamań, z czego dwa były na korzyść Polki. W kolejnych wymianach Świątek wyraźnie przeważała nad Hiszpanką i choć popełniła 11 niewymuszonych błędów, pewnie wygrała tę partię 6:2.

Drugi set był już totalnym popisem ze strony polskiej tenisistki. Świątek potrzebowała na jego wygranie niecałych 30 minut i popełniła tylko dwa niewymuszone błędy. Pewnie wygrała tę partię 6:0 i zasłużenie awansowała do trzeciej rundy.

Iga Świątek (1. WTA) vs Sara Sorribes Tormo (84. WTA) 6:2, 6:0

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu Iga Świątek zmierzy się z Francuzką Diane Parry (96. WTA) lub Chorwatką Petrą Martic (29. WTA). Ich pojedynek wstępnie jest zaplanowany na środowy wieczór.