Wimbledon. Kapitalny mecz Hurkacza! Ponownie wygrał do zera i jest w 4. rundzie

7 lip 2023, 15:52

Trzeci mecz i trzeci wygrany do zera! Hubert Hurkacz awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, pokonując 7:6(7-4), 6:4, 6:4 Włocha Lorenzo Musettiego, pokazując przy tym niezwykle skuteczną grę.

Kapitalny mecz Huberta Hurkacza

Rywalizacja w pierwszym secie od samego początku była wyrównana. Zarówno Hurkacz, jak i Musetti bezbłędnie wygrywali gemy przy swoim serwisie. Polak przy stanie 5:4 miał dwie piłki setowe, ale Włoch zdołał je obronić i doprowadził do tie-breaka. W nim Hurkacz okazał się lepszy, wykorzystując dopiero czwartego setbola.

Pierwsze przełamanie w drugim secie na korzyść Hurkacza nastąpiło w trzecim gemie do stanu 2:1. Od tego momentu Polak utrzymywał tę przewagę i choć Musetti nie dał się już pokonać przy własnym serwisie, ostatecznie nasz tenisista dopiął swego i wygrał drugą partię 6:4.

Trzeci set miał bardzo podobny przebieg, choć decydujące w kontekście przewagi przełamanie miało miejsce już w pierwszym gemie. Hurkacz od początku miał przewagę i nie oddał jej do samego końca – wygrał seta 6:4 i cały mecz!

Lorenzo Musetti (16. ATP) vs Hubert Hurkacz (18. ATP) 6:7(4-7), 4:6, 4:6

Hubert Hurkacz awansował tym samym do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, w którym poprzeczkę może mieć zawieszoną niemal najwyżej jak to możliwe. Jego rywalem będzie Szwajcar Stan Wawrinka (88. ATP) lub Novak Djoković (2. ATP), który w przeszłości siedmiokrotnie zwyciężał na kortach w Londynie.