Wimbledon. Linette lepsza w zaciętym, 3-godzinnym boju! Jest już w 3. rundzie

6 lip 2023, 18:50

Magda Linette jest już w trzeciej rundzie Wimbledonu i wyrównała swój najlepszy jak dotąd wynik z 2019 i 2021 roku. Polka po trudnym, trwającym trzy godziny spotkaniu wygrała 6:4, 6:4 z Czeszką Barborą Strycovą.

Zacięta, ale wygrana przez Linette walka

Magda Linette rozpoczęła zmagania w Wimbledonie od świetnego występu i zwycięstwa 6:3, 6:2 nad Szwajcarką Jil Teichmann. Barbora Strycova miała nieco więcej problemów, ale również wygrała do zera – ograła Belgijkę Marynę Zanevską 6:1, 7:5.

W pierwszym secie czwartkowego starcia do pewnego momentu gra niemal w każdym aspekcie toczyła się cios za cios. Strycova odpowiadała na każdego wygranego przez Linette gema, a każde przełamanie po chwili skutkowało tym samym z drugiej strony. Decydujący moment miał miejsce przy stanie 5:4 dla Polki – nasza tenisistka po raz trzeci wygrała przy serwisie Czeszki i zwyciężyła w tej partii 6:4.

Na początku drugiego seta, przy serwisie Strycovej dochodziło do niezwykle długich wymian i za każdym razem lepsza była Czeszka. To Linette jednak rozpoczynała seta, dzięki czemu rywalka musiała ją gonić. Taki stan utrzymywał się do stanu 6:6, dlatego o losach partii decydował tie-break. Choć Polka miała już piłkę meczową, ostatecznie lepsza była Strycova.

W trzecim secie również było sporo wyrównanej gry, ale od przełamania Czeszki w trzecim gemie Polka nie oddała już prowadzenia do samego końca. Linette w decydującym gemie przełamała Strycovą, wygrała 6:3 i awansowała do trzeciej rundy.

Magda Linette (24. WTA) vs Barbora Strycova (623. WTA) 6:4, 6:7(6-8), 6:3

Polka jeszcze musi poczekać na swoją rywalkę w trzeciej rundzie Wimbledonu. Będzie nią Amerykanka Danielle Collins (52. WTA) lub Szwajcarka Belinda Bencić (14. WTA).