Wimbledon. Magda Linette żegna się z turniejem. Mistrzyni olimpijska zbyt mocna

7 lip 2023, 19:50

Magda Linette nie ustanowi swojego najlepszego w karierze wyniku w Wimbledonie. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach 3:6, 1:6 z mistrzynią olimpijską Belindą Bencić i zakończyła udział w turnieju na trzeciej rundzie.

Linette żegna się z Wimbledonem

Magda Linette rozpoczęła zmagania na Wimbledonie od pewnego zwycięstwa 6:3, 6:2 nad Jil Teichmann i trudnej, ale zwycięskiej batalii nad Barborą Strycovą (6:4, 6:7, 6:3). Belinda Bencić z kolei najpierw wygrała 7:5, 6:2 z Katie Swan, a w drugiej rundzie ograła 3:6, 6:4, 7:6 Danielle Collins.

Pierwsze cztery wymiany pierwszego seta były niezwykle zacięte, ale dzięki przełamaniu Szwajcarka wyszła na prowadzenie 3:1. Później obie zawodniczki pewnie wygrywały gemy przy własnym serwisie i choć w ósmym Linette obroniła dwie piłki setowe, w dziewiątym Bencić była skuteczniejsza i wygrała 6:3.

W trzecim secie nasza tenisistka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Znakomicie dysponowana Bencić punktowała Linette w każdym z gemów i dwukrotnie ją przełamała. Szóstego gema wygrała Polka po obronie trzech piłek meczowych, ale po chwili Szwajcarka dopełniła dzieła i wygrała 6:1.

Magda Linette (24. WTA) vs Belinda Bencić (14. WTA) 3:6, 1:6

Magda Linette tym samym wyrównała swój najlepszy wynik z Wimbledonu i po raz trzeci w karierze zakończyła udział w turnieju na trzeciej rundzie. Wcześniej do tego etapu dochodziła w 2019 i 2021 roku.