Wimbledon. Wtorkowe wyniki ćwierćfinałów. Jakie mecze czekają nas w środę?

12 lip 2023, 07:58

Wtorkowe zmagania podczas wielkoszlemowego Wimbledonu dostarczyły kibicom wielu emocji, również związanych z rywalizacją z udziałem Igi Świątek. W pozostałych meczach doszło do jednej dość sporej niespodzianki. Co z kolei czeka nas dzisiaj?

Awans Vondrousovej i Switoliny

Z punktu widzenia polskich kibiców najważniejszym ćwierćfinałowym meczem było starcie Igi Świątek z Eliną Switoliną. Polka dotarła do tej rundy po raz pierwszy w karierze i przynajmniej w tym roku nie osiągnie kolejnego historycznego wyniku. Po dwóch zaciętych pierwszych setach, w trzecim Ukrainka była lepsza i to ona awansowała do półfinału.

Rywalizacja w drugim wtorkowym ćwierćfinale również rozstrzygnęła się w trzech setach. Marketa Vondrousova prowadziła z Jessicą Pegulą, która w drugim secie zdołała wyrównać stan rywalizacji, ale w decydującej partii ponownie lepsza była Czeszka i to ona awansowała do półfinału, osiągając zdecydowanie najlepszy wynik w wielkoszlemowym turnieju w karierze.

● Jessica Pegula (4. WTA) vs Marketa Vondrousova (42. WTA) 4:6, 6:2, 4:6
● Iga Świątek (1. WTA) vs Elina Switolina (76. WTA) 5:7, 7:6(7-5), 2:6

Sinner i Djoković w półfinale Wimbledonu

W rywalizacji mężczyzn jako pierwszy awans do półfinału wywalczył Jannik Sinner, który dość pewnie pokonał Romana Safiullina. Po dwóch pierwszych setach był remis 1:1, ale w dwóch kolejnych partiach Włoch był znacznie skuteczniejszy, dzięki czemu po raz pierwszy w karierze awansował do tej rundy w wielkoszlemowym turnieju.

Drugim półfinalistą został Novak Djoković, który w poprzedniej rundzie po pasjonującej walce wygrał z Hubertem Hurkaczem. Serb w starciu z Rosjaninem Andriejem Rublowem musiał gonić wynik, ale w trzech kolejnych setach pokazał zdecydowaną dominację nad rywalem i zasłużenie znalazł się w półfinale.

● Jannik Sinner (8. ATP) vs Roman Safiullin (92. ATP) 6:4, 3:6, 6:2, 6:2
● Andriej Rublow (7. ATP) vs Novak Djoković (2. ATP) 6:4, 1:6, 4:6, 3:6

Środowe mecze Wimbledonu

Środowa seria ćwierćfinałowych meczów wśród kobiet rozpocznie się od starcia Amerykanki Madison Keys z wiceliderką rankingu WTA Aryną Sabalenką. W drugim ćwierćfinale dojdzie natomiast do rewanżu za ubiegłoroczny finał – Tunezyjka Ons Jabeur zmierzy się z Kazaszką Jeleną Rybakiną.

W rywalizacji mężczyzn trzeci tenisista świata Daniił Miedwiediew zagra z dość niespodziewanym ćwierćfinalistą Amerykaninem Christopherem Eubanksem. Komplet półfinalistów uzupełni zwycięzca starcia Carlos AlcarazHolger Rune.

● Godz. 14:00: Madison Keys (18. WTA) vs Aryna Sabalenka (2. WTA)
● Godz. 14:30: Ons Jabeur (6. WTA) vs Jelena Rybakina (3. WTA)
● Godz. 15:30: Daniił Miedwiediew (3. ATP) vs Christopher Eubanks (43. ATP)
● Godz. 16:00: Carlos Alcaraz (1. ATP) vs Holger Rune (6. ATP)