Wisła bez błysku w grze, ale zwycięska w meczu z Chrobrym

10 wrz 2017, 14:34

W głogowskiej hali drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Wisła Płock, która pokonała miejscowy zespół Chrobrego 29:20 (13:11). Wyróżniającą się postacią był Rafał Stachera, który swoimi interwencjami zapewniał otwarty wynik do przerwy, jednak w drugiej połowie nie był w stanie zatrzymać huraganowych kontrataków Wisły.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, dzięki dobrej postawie Stachery, a nawet Chrobry wyszedł na prowadzenie po kwadransie. Skuteczny egzekutorem rzutu karnego był Adam Babicz. Był to jednak ostatni korzystny wynik dla “głogowskiej siódemki” dzisiejszego dnia, gdyż wkrótce po zespołowej akcji Gilberto Duarte prowadzenie zapewnił Sime Ivić. W bramce Nafciarze udane interwencje zaliczał również ich nowy nabytek, Adam Borbely.

Jeżeli w pierwszej połowie płocka defensywa pozostawiała wiele do życzenia, to w drugiej połowie zacieśniła szyki obronne i wyprowadzała wiele kontrataków. Z nich pięciokrotnie skorzystał Lovro Mihić, trzykrotnie Michał Daszek. W starciu ze statystycznie niższą defensywą Chrobrego bramkę rzutami efektywnie bombardował Tomasz Gębala. W 45 minucie Wisła objęła najwyższe prowadzenie, bo +8, po rzucie Mihicia

Podopieczni Piotra Przybeckiego wrzucili trzeci bieg w drugiej części starcia i uciekli rywalom, którzy byli w stanie nawiązać walkę, głównie dzięki pojedynczym udanym akcjom Damiana Krzysztofika czy Mateusza Rydza. Ten ostatni w końcówce nie zmniejszył rozmiarów porażki, ale kilka rzuconych goli, pozwoliło mu zostać najskuteczniejszym zawodnikiem Chrobrego.

SPR Chrobry Głogów – SPR Wisła Płock 20:29 (11:13)

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Gujski 3, Sadowski 3, Biegaj 1, Krzysztofik 4, Rydz 5, Pawłowski, Orpik, Babicz 2, Płócienniczak, Kubała, Świtała, Tylutki, Bartczak, Klinger 2. Trener: Jarosław Cieślikowski

SPR Wisła Płock: Borbely, Morawski, Wichary – Krajewski, Mihić 5, Racotea 2, T. Gębala 5, Tarabochia 3, de Toledo 2, Ivić 2, Daszek 2, Duarte 2, Ghionea 2, M. Gębala 1, Żabić 3. Trener: Piotr Przybecki

Kary: Ivić – 4 min (Wisła), Krzysztofik – 4 min (Chrobry), Racotea – 4 min (Wisła), Pawłowski – 2 min (Chrobry), M. Bartczak – 2 min (Chrobry), Orpik – 2 min (Chrobry)