Reklama

Wisła Płock martwi się o zawodników. Zostali wezwani do Rosji

Dmitrij Żytnikow i Siergiej Kosorotow dostali powołani na zgrupowanie kadry reprezentacji Rosji piłkarzy ręcznych. Obaj zawodnicy muszą więc opuścić Orlen Wisłę Płock i udać się do swojego kraju. Dyrektor sportowy Nafciarzy obawia się jednak, że Rosjanie mogą już nie wrócić do Polski. 

Nafciarze boją się, że zawodnicy zostaną wcieleni do wojska

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wisła Płock ponad dwuipółletniej przerwie wróciła do Ligi Mistrzów. Zawodnicy Xaviera Sabatiego świetnie rozpoczęli zmagania w tym turnieju. Na dzień dobry pokonali u siebie FC Porto. Gorzej poszło Nafciarzom w drugim spotkaniu, gdzie ulegli PSG. Pomimo porażki w Paryżu świetnie spisywał się Siergiej Kosorotow, który najlepiej ze wszystkich zawodników punktował w ekipie z województwa mazowieckiego.

Rosjanin, wraz ze swoim klubowym kolegą Dmitrijem Żytnikowem, będą musieli jednak na pewien czas opuścić Wisłę Płock i udać się do swojego kraju. Rosjanie w dniach 10-16 października organizują bowiem zgrupowanie kadry narodowej. Powołanie na to wydarzenie otrzymali zawodnicy Nafciarzy.

Władze Wisły Płock mają spore obawy związane z wyjazdem swoich zawodników. W ostatnich dniach Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji. W związku z tym Kosorotow i Żytnikow mogą otrzymać powołanie do wojska i mieć znacznie utrudniony lub nawet uniemożliwiony powrót do Polski.

To oficjalny weekend dla EHF. Zawodnicy dostali powołanie, muszą się stawić. Nie możemy ich nie puścić. Mamy nadzieję, że 16 października wrócą do Płocka – powiedział dyrektor sportowy Orlenu Wisły Płock Adam Wiśniewski, z którym rozmawiała Polska Agencja Prasowa.

Mamy pewne obawy, ale nie mamy wyjścia. Każdy wie, jaka jest sytuacja w Rosji. Obaj piłkarze są tu z rodzinami, ale na zgrupowanie muszą jechać i wierzyć, że wrócą do Płocka. Zobaczymy, co się wydarzy – dodał działacz wicemistrzów Polski.

Orlen Wisła Płock najbliższe spotkanie rozegra już w czwartek, 29 września, o godzinie 18:45. W ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów polska ekipa zmierzy się z mistrzami Danii – GOG Håndbold. W spotkaniu niemal na pewno zobaczymy Sergieja Kosorotowa i Dmitrija Żytnikowa.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wisła Płock – GOG Håndbold (29:09): Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja z Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznychPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama