Do półfinału zabrakło niewiele. Wisła Płock odpada z Ligi Mistrzów

17 maj 2023, 20:25

W środowe popołudnie odbył się rewanżowy ćwierćfinał Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z udziałem drużyn SC Magdeburg i Wisły Płock. Starcie, które rozegrane zostało w Niemczech, wygrali gospodarze 30:28. Tym samym to nasi zachodni sąsiedzi awansowali do półfinału tych prestiżowych rozgrywek.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

W pierwszej połowie oba zespoły szły punkt za punkt

SC Magdeburg to aktualny mistrz Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi zapewnili sobie udział w fazie pucharowej Ligi Mistrzów EHF dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie A, gdzie uplasowali się tuż za plecami FC Barcelony. Pozycja wicelidera zapewniła im bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Z kolei Wisła Płock awansowała do 1/8 finału dopiero w ostatniej grupowej kolejce, dzięki wygranej nad FC Porto. W fazie pucharowej pokonała natomiast francuską ekipą  HBC Nantes. Bardzo dobrze poszło Nafciarzom również w pierwszym starciu ćwierćfinałowym. Mecz z drużyną SC Magdeburg zakończył się remisem 22:22.

W starciu numer dwa oba zespoły zaprezentowały się jeszcze lepiej niż w pierwszym starciu. Tylko w pierwszej połowie płocczanie oraz magdeburczycy strzelili łącznie 26 bramek. Mecz ponownie był na tyle wyrównany, że na przerwę polska i niemiecka drużyna schodziły przy stanie 13:13.

Wisła Płock dała sobie wyrwać awans w końcówce meczu

O tym, kto awansuje do wielkiego półfinału, zadecydować musiał więc druga część gry. Po zmianie stron oba zespoły wziąć szły jednak punkt za punkt i przez długi czas żadna nie potrafiła wykreować sobie żadnej większej przewagi. Sytuacja zmieniła się dopiero w 45. minucie, kiedy do niemiecki zespół zdobył dwa punkty z rzędu (22:20).

W końcówce piłkarze Wisły Płock dwoili się i troili, aby nadrobić straty. Nie udał im się jednak zniwelować przewagi magdeburskiego zespołu. Ostatecznie mistrzowie Niemiec postawili “kropkę nad i” i wygrali 30:28.

Podczas środowego starcia szczególnie dobrze w barwach gospodarzy zaprezentował się Kay Smits, którzy zdobył 14 bramek. Z kolei w koszulce Wisły Płock brylowali Sergei Kosorotov i Lovro Mihić. Pierwszy i drugi do siatki trafiali po 7 razy.