Wisła Płock walczy w LM! Arcyważne zwycięstwo, wciąż jest szansa na 1/8 finału

30 lis 2023, 09:01

Wisła Płock nie straciła jeszcze szans na awans do fazy pucharowej EHF Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski po raz drugi w tej edycji rozgrywek wygrali 30:25 ze słoweńskim RK Celje, zachowując szansę na grę w kolejnej rundzie tegorocznych rozgrywek.

Wisła ponownie lepsza od RK Celje

Dotychczasowe poczynania wicemistrzów Polski w Lidze Mistrzów EHF stały pod znakiem niemal samych porażek. W ośmiu pierwszych meczach fazy grupowej Wisła Płock zanotowała aż siedem porażek i wygrała tylko raz – 30:25 ze słoweńskim RK Celje. W środę “Nafciarze” ponownie ograli tego rywala.

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem dość wyrównanej gry, z minimalną przewagą polskiej drużyny. Gospodarze po raz ostatni prowadzili przy stanie 6:5. Później to goście budowali swój dorobek, ale nie był on jeszcze zbyt imponujący. Do przerwy prowadzili bowiem 15:13.

W drugiej połowie, wraz z upływem kolejnych minut, przewaga Wisły wzrastała. Prowadziła już nawet pięcioma bramkami (23:18), ale ekipa RK Celje próbowała jeszcze wrócić do gry, niwelując straty do wyniku 25:23. Ostatecznie to jednak płoczczanie byli skuteczniejsi i dzięki świetnej końcówce wygrali 25:30.

RK Celje vs Wisła Płock 25:30 (13:15, 12:15)

Po dziewięciu rozegranych spotkaniach szczypiorniści Wisły Płock mają cztery punkty i zajmują siódme miejsce w tabeli grupy B. Do zajmowanej obecnie przez FC Porto szóstej lokaty, gwarantującej grę w play-offach do 1/8 finału, traci tylko dwa punkty. Za tydzień wicemistrzowie Polski zagrają u siebie z Telekomem Veszprem.