LM: Wisła Płock wygrywa na trudnym terenie!

21 lis 2015, 18:02

To już trzecie zwycięstwo “Nafciarzy” w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem polski zespół pokonał turecki Besiktas 38:29(19:15)!

Przypomnijmy, że tydzień temu Wisła, pokonała we własnej hali Besiktas 32:26. Goście mimo kilku braków kadrowych zaprezentowali się wtedy o niebo lepiej niż w dzisiejszym spotkaniu.

Nafciarze odskoczyli rywalom od razu na 2-3 bramki, po czym kontrolowali losy spotkania. Do przerwy nasi zawodnicy wygrywali różnicą 4 bramek (19:15). Świetnie grał w tej części gry Dymitri Żytnikov, który zdobył dla Wisły, kilka naprawdę ważnych bramek. Łącznie Rosjanin uzyskał, aż siedem trafień i okazał się MVP całego meczu.

W drugiej połowie po 10 minutach zawody praktycznie się skończyły. Nasi zawodnicy odskoczyli wtedy na 10 bramek i było wiadomo, że nic złego nie może się im już stać.
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock odnieśli trzecie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów. W niedzielę wracają do Polski, a już w poniedziałek ruszają do Niemiec, gdzie już w środę zmierzą się z SG Flensburg -Handewitt.

Besiktas Stambuł – Orlen Wisła Płock 29:38 (15:19)

Besiktas: Kocic, Demir – Nincević 1, Özbahar 5, Mercan, Caliskan 1, Arifoglu 2, Pribak 3, Güney, Boyar, Buljubasic, Demirezen, Dacevic 3Djukic 4, Döne 9, Rasic 1

Orlen Wisła: Wichary, Corales – Kwiatkowski 1, Daszek 5, Racotea 5, Pusica 2, Ghionea 5, Rocha 3, Piechowski 3, Montoro 3, Tarabochia 1, Nikcević 3, Żytnikow 7

Kary: Besiktas – 10 min; Orlen Wisła – 10 min