Wisła wygrywa arcyważne spotkanie!

14 mar 2015, 22:24

Wisła Płock  po świetnym spotkaniu pokonała na własnym parkiecie Vardar Skopje 32:26! I jest bardzo blisko awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów!

Wisła rozpoczęła ten mecz bardzo słabo, już po kilku minutach Nafciarze przegrywali 0:3. Jednak pierwszy zdobyty przez naszych zawodników gol wzniósł wiele ożywienia w akcje Wisły i już po kilku minutach na tablicy świetlnej widniał remis. Do końca pierwszej połowy mecz toczył się w systemie “bramka za bramkę”, ale to zawodnicy z Płocka zdołali wyjść w końcówce na nieznaczne prowadzenie i po ostatnim gwizdku wygrywali 14:12.

Od początku drugiej połowy Wisła rzuciła się na przeciwnika jakby chciała załatwić awans do kolejnej fazy własnie w tych 30 minutach. Nafciarze szybko zdobywali kolejne bramki, a dzięki bardzo solidnej obronie, stopniowo powiększali przewagę nad przeciwnikami. W 51 minucie meczu było już 27:19, a kibice w hali mieli wiele powodów do optymizmu.

Niestety końcówka spotkania to nieznaczne przebudzenie się piłkarzy ze Skopje i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:26 dla Wiślaków. Rewanż za tydzień.