Wisła zgodnie z planem

22 mar 2016, 21:57

Faza play-off Superligi mężczyzn ruszyła już pełną parą. Wisła Płock po zwycięstwie w Zabrzu, triumfowała dziś także na własnym terenie, a co za tym idzie – wywalczyła awans do półfinałów.

Wiślacy w Zabrzu rozegrali z Górnikiem bardzo wyrównany mecz. Tam triumfowali zaledwie trzema bramkami. Wiadomo było, że zabrzanie tanio skóry nie sprzedadzą i do Płocka przyjadą po to, aby wyrwać Wiślakom awans.

Drużyna gospodarzy postawiła jednak na swoim, już od pierwszych minut uciekając rywalom. Po 30 minutach wszystko wydawało się już jasne – Wisła prowadziła bowiem z Górnikiem aż 18:11.

Druga część spotkania to tylko postawienie kropki nad “i”. Wiślacy dzięki znakomitej grze, dołożyli jeszcze kolejne 5 trafień do swojej przewagi, wygrywając ostatecznie aż 35:23.

Drugie zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze, zapewniło Wiśle Płock awans do półfinałów Superligi szczypiornistów. Swojego rywala na tym etapie rozgrywek płocczanie poznają jutro.

Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze 35:23 (18:11)

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Pusica, Ghionea, Rocha, Montoro, Tarabochia, Toledo, Zhitnikov

Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski – Niedośpiał, Daćko, Mogielnicki, Tomczak, Kryński, Gromyko, Piątek, Jurasik, Bushkou, Tatarintsev, Gliński, Niedźwiedzki, Ścigaj, Adamuszek