Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Świata 2018 Włoskie media z przerażeniem patrzą w stronę dzisiejszego meczu

Włoskie media z przerażeniem patrzą w stronę dzisiejszego meczu

0
Polska - Belgia 05.09.2018 r. Szczecin Fot. Adam Kowalski

Naszym siatkarzom po drugim zwycięstwie z rzędu nad reprezentacją Srbii, są o parędziesiąt punktów od półfinału siatkarskich Mistrzostw Świata. A Włosi by awansować muszą wygrać dzisiejsze starcie z Polakami.

Włoskie media mając na uwadze formę podopiecznych Vitala Heynena, rozpatrują to zwycięstwo w kategoriach siatkarskiego cudu.

La Gazetta dello Sport“To będzie prawdziwy koszmar. Po tym, jak Polska wygrała z Serbią 3:0, Włosi staną w piątek przed arcytrudnym zadaniem. Również muszą wygrać z Polską bez straty seta, a do tego różnicą co najmniej 15 małych punktów w trzech partiach. To będzie gra z liczydłem”. Zwrócili uwagę na to, że mimo problem we wczorajszym spotkaniu. Potrafiliśmy się z nimi uporać i w końcówkach przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Corriere dello Sport – „Ekstremalne zadanie przed podopiecznymi trenera Blenginiego. W piątek Włosi nie tylko muszą wygrać 3:0. Nie mogą pozwolić Polakom na zdobycie więcej niż 60 małych punktów. Taki wynik przeciwko drużynie, w której gra tak dysponowany jak z Serbami Bartosz Kurek, będzie bardzo trudny do osiągnięcia. Nigdy nie mów jednak nigdy. W sporcie wszystko jest możliwe”. Według tej gazety nasza drużyna prawie perfekcyjny mecz, a naszym wczorajszym rywalom starczyło animuszu do walki tylko na dwa sety. Później gdy już byli pewni gry w półfinale poddali się.

Tuttosport – „Zadanie przed współgospodarzami mistrzostw jest trudne, a nawet wydaje się, że niemożliwe do wykonania. Polska z meczu z Serbami ze świetnym przyjęciem i kapitalnym Bartoszem Kurkiem może być poza zasięgiem Włochów, szczególnie grających tak jak w środę”. Włoscy dziennikarze jednak pokładają swą nadzieję na pokonanie naszej reprezentacji, w wypełnionej do ostatniego miejsca włoskimi kibicami hali w Turynie.

La Stampa – „Serbowie mimo porażki z Polską są już w półfinale. Teraz przed Włochami bardzo trudne zadanie. Muszą wygrać bez straty seta z Biało-Czerwonymi i do tego nie pozwolić im przekroczyć granicy 60 małych punktów” – krótko czwartkowe starcie Polski z Serbią i scenariusz na pojedynek naszej reprezentacji z Włochami”.

Początek starcia z Włochami o 21.15. 

 

 

 

Komentarze