Wojciech Nowicki i Adrianna Sułek z medalami ME! Kolejny świetny wieczór w Monachium

18 sie 2022, 23:10

Wojciech Nowicki obronił tytuł sprzed czterech lat i drugi raz z rzędu sięgnął po złoto na mistrzostwach Europy w rzucie młotem! Polakowi pierwsze miejsce dał rzut na odległość 82 metrów. Niestety Paweł Fajdek znalazł się tuż za podium. Drugi medal tego wieczoru zdobyła za to Adrianna Sułek, która sięgnęła po srebro w siedmioboju!

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Nowicki i Sułek dołączają do medalistów mistrzostw Europy w Monachium!

Czy można powiedzieć, że w zasadzie cała Polska była pewna medalu w rywalizacji rzutu młotem? Prawdopodobnie tak. Najważniejsze, że w takim razie nikt się nie mylił. Wojciech Nowicki w swojej piątej próbie oddał rzut na odległość dokładnie 82 metrów i tym samym uzyskał najlepszy wynik w tym roku. Był to jego drugi najdalszy rzut w karierze, nieco dalej rzucił tylko podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Paweł Fajdek, który również był jednym z głównych faworytów do zdobycia medalu niestety nie zrealizował swojego planu. 33-letni młociarz oddał najdalszy rzut w ostatniej próbie, ale odległość 79,15 m. nie zagwarantowała mu miejsca na podium i niestety znalazł się tuż za nim. Fajdek w wypowiedzi po zawodach zwrócił uwagę na fakt, że rywalizacja rozpoczęła się z około 30 minutowym opóźnieniem ze względu na warunki pogodowe.

Zawody nam się trochę opóźniły. Nie lubię takich sytuacji. Szkoda pierwszego rzutu, bo był na 82 metry [Fajdek trafił młotem w siatkę – dop. red.]. Zmęczony jestem, nie ma już tej woli walki. Mam 33 lata i nie mogę mieć formy przez cztery miesiące. Dzisiaj nie był mój dzieńpowiedział rozczarowany Paweł Fajdek. Dla niego był to pierwszy turniej finałowy od 11 lat, w który nie sięgnął po żaden medal.

Niesamowita Adrianna Sułek ze srebrnym medalem w siedmioboju!

W czwartkowe południe informowaliśmy o tym, że Adrianna Sułek walczy o medal mistrzostw Europy pomimo kontuzji mięśnia dwugłowego. 23-latka pochodząca z Bydgoszczy jeszcze wczoraj wieczorem po jednej z konkurencji wyraźnie utykała, ale nie przeszkodziło jej to w walce do samego końca! Finałową konkurencją siedmioboju był bieg na 800 metrów, który wygrała z czasem 2:09.49 i tym samym sięgnęła po srebrny medal.

Sułek została tym samym drugą medalistką ME w siedmioboju w historii występów polskich sportsmenek. Wcześniej brąz i srebro w 1994 roku oraz cztery lata później zdobywała Urszula Włodarczyk.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Ewa Różańska z sensacyjnym srebrem w rzucie młotem. Godnie zastąpiła Anitę Włodarczyk

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA