Wojciech Nowicki ustanowił rekord Diamentowej Ligi! Życiówka Swobody

Wojciech Nowicki ustanowił rekord Diamentowej Ligi w rzucie młotem. Polak wyprzedził w konkursie swojego kolegę z reprezentacji, Pawła Fajdka. W tej samej konkurencji wśród kobiet zwyciężyła Malwina Kopron. Natomiast Ewa Swoboda pobiła swój rekord życiowy w biegu na 100 metrów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wojciech Nowicki ustanowił rekord Diamentowej Ligi

Wojciech Nowicki już w pierwszej próbie uzyskał 80,45 m, obejmując prowadzenie w konkursie. Mistrz olimpijski z Tokio aż czterokrotnie popisywał się rzutami za granicę 80 metrów. Podczas czwartej serii białostoczanin posłał młot na odległość 81,25 m i ustanowił nowy rekord Diamentowej Ligi.

Poprzednie tego rodzaju dokonanie również należało do Polaka. W 2016 roku Paweł Fajdek osiągnął 80,28 m. Tym razem 33-latek ze Świebodzic rzucił 80,11 m i zajął drugą lokatę w zawodach. Skład na podium uzupełnił Quentin Bigot (78,12 m). W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Malwina Kopron, która uzyskała 71,33 m.

Ewa Swoboda wykręciła życiówkę na 100 metrów

Ewa Swoboda niespełna trzy lata czekała na poprawienie własnego najlepszego rezultatu w biegu na 100 metrów. Dotychczasowy rekord 24-latki wynosił 11,07 sekundy. W trakcie mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu nasza rodaczka pokonała wspomniany dystans w czasie 11,05 sekundy. Ten wynik dał Swobodzie czwarte miejsce.

Kapitalną formę wśród sprinterek w tej specjalności zaprezentowała Shelly-Ann Fraser-Pryce. Jamajka wyrównała swój najlepszy wynik w bieżącym sezonie (10,67 sekundy) i była poza zasięgiem wszystkich przeciwniczek.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Ewa Swoboda mistrzynią Polski! W pobiciu rekordu przeszkodził jeden czynnik

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama