Strona główna Siatkówka World Tour Finals: “Duży finał” nie dla Polaków

World Tour Finals: “Duży finał” nie dla Polaków

0
Foto: fivb.com

Niestety, Polacy Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali spotkanie z Amerykanami  Philipem Dalhausserem i Nicholasem Luceną 0:2. To niestety oznacza koniec marzeń o złotym medalu.

Po efektownym i łatwo wygranym ćwierćfinałowym meczu przeciwko niemieckiej parze Bockermann/Schumann nasi zawodnicy przeszli do fazy półfinałowej. Tam stanęli naprzeciw duetowi Dalhausser/Lucena.

Polacy weszli w spotkanie bardzo pewnie. Wyrobili kilku punktową przewagę i posiadali kontrolę nad setem. W samej końcówce w naszą grę wdarła się niepewność, co Amerykanie szybko wykorzystali. Wyrównali wynik punktowy, a następnie doprowadzili do zakończenia partii na swoją korzyść 21:19.

Miało to ogromy wpływ na dalszy przebieg spotkania. Podbudowani pierwszym wygranym setem Amerykanie przełożyli to na skuteczną grę w drugiej odsłonie. Tym razem to oni od początku do końca kontrolowali partię. Kantor i Łosiak próbowali zniwelować straty i odwrócić bieg spotkania, jednak rywale okazali się zbyt silni. Polacy musieli pogodzić się z porażką 15:21 w drugim secie i 0:2 w całym spotkaniu.

Jeszcze dzisiaj o godzinie 13:30 Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozegrają tzw “mały finał”. W meczu o trzecie miejsce spotkają się z przegraną parą meczu Nicolai/Lupo (Włochy) – Evandro/Andre (Brazylia).

Kantor/Łosiak (Polska) – Dalhausser/Lucena (USA) 0:2 (19:21, 15:21)

Komentarze