Strona główna Siatkówka World Tour Finals: Polacy w półfinale!

World Tour Finals: Polacy w półfinale!

0
Foto: fivb.com

Polska para Piotr Kantor/Bartosz Łosiak rozegrli wspaniałe spotkanie podczas ćwierćfinałów World Tour w Hamburgu. Nasi reprezentanci pokonali Niemców Bockermann/Schumann 2:0.

Do ćwierćfinałów nasi zawodnicy awansowali z mianem niepokonanych, bowiem w swojej grupie nie odnieśli żadnej porażki. O tym z kim mieli zawalczyć o półfinały miał rozstrzygnąć mecz pomiędzy Niemcami (Bockermann/Schumann) a Amerykanami (Brunner/Patterson). To spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla naszych zachodnich sąsiadów.

Polacy bardzo dobrze otworzyli spotkanie. Pierwszy set przebiegał całkowicie pod ich dyktando. W drugiej odsłonie rywale zaczęli stawiać opór, przewaga naszych zawodników już nie była tak wyraźna. Na szczęście z biegiem czasu Kantor i Łosiak powrócili na wysokie prowadzenie i utrzymywali je już do samego końca spotkania.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak będą walczyć o miejsce w finale z amerykańskim duetem Dalhausser/Lucena w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 10:00. Tego samego dnia zostaną rozegrane spotkania medalowe.

Kantor/Łosiak (Polska) –  Bockermann/Schumann (Niemcy) 2:0 (21:14, 21:14)

Komentarze