Strona główna Siatkówka World Tour w Hadze: Polacy zdobywają srebro!

World Tour w Hadze: Polacy zdobywają srebro!

0
Foto: fivb.com

W pierwszym tegorocznym turnieju World Tour polska para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli srebro. W finale nie podołali parze z Łotwy.

W Hadze o medale miały walczyć cztery polskie męskie pary: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Kacper Kujawiak/Maciej Rudol, Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz oraz Michał Bryl/Grzegorz Fijałek. Najlepiej wypadli pierwsi z nich, którzy do wielkiego finału dotarli niepokonani i dopiero tam napotkali opór ze strony rywali.

W najważniejszym spotkaniu turnieju mieli zagrać z duetem Martins Plavins/Edgars Tocs. Pomimo dobrego otwarcia (1:5), Biało-Czerwoni szybko stracili skuteczność w ataku. Łotysze tylko na to czekali. Szybko objęli prowadzenie i ostatecznie wygrali pierwszą partię do 14.

Podobny przebieg miała druga osłona. Pomimo wyrównanej walki w pierwszej części, rywale naszych rodaków szybko objęli prowadzenie i nie zamierzali wypuszczać go już do samego końca spotkania (14:6). To zadziałało jak motor napędowy, Plavins/Tocs bez żadnych problemów zakończyli mecz triumfując w drugim secie 21:12.

Plavins/Tocs (Łotwa) – Kantor/Łosiak (Polska) 2:0 (21:14, 21:12)

Komentarze