World Tour Rio de Janeiro: Mamy złoto!!!

13 mar 2016, 15:19

W finale Grand Slam Rio de Janeiro spotkali się Piotr Kantor/ Bartosz Łosiak i Pedro Salgado / Evandro Oliveira. Spotkanie zgodnie z przewidywaniami było bardzo zacięte. Na szczęście lepiej z presją poradzili sobie Polacy, którzy pokonali Brazylijczyków w 2 setach.

Partia otwierająca finałowe spotkanie była wyrównaną walką punkt za punkt. Raz prowadzili Polacy, później na prowadzenie wyszli Brazylijczycy, a następnie po raz drugi w tym meczu dwa “oczka” więcej mieli nasi reprezentanci. W końcówce seta rywale Kantora i Łosiaka nie wytrzymali presji i pomylili się w ataku dzięki czemu to Polacy zapisali na swoim koncie pierwszą wygraną partię.
Drugi set analogicznie do pierwszego był bardzo zacięty. Obydwie pary świetnie spisywały się w każdym elemencie gry, ale to Polacy przez większość czasu mieli jeden punkt zapasu. Dopiero w końcówce  nasi reprezentanci zaczęli popełniać błędy i to Brazylijczycy prowadzili trzema “oczkami”. Kantor i Łosiak nie zamierzali się poddać i szybko zniwelowali przewagę rywali. Po chwili Polacy mieli pierwszą piłkę meczową, którą wykorzystał Łosiak znakomitą zagrywką.

Wygrana w turnieju GS Rio de Janeiro jest największym sukcesem w karierze polaków i daje naszym reprezentantom awans do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Piotr Kantor/ Bartosz Łosiak i Pedro Salgado / Evandro Oliveira 2:0 (21:19, 23:21)