Strona główna Siatkówka World Tour: Brąz polskich siatkarzy plażowych w Chinach

World Tour: Brąz polskich siatkarzy plażowych w Chinach

0

W chińskim Xiamen zakończył się kolejny turniej z serii World Tour. Bardzo mile wspominać go będzie polska para Rudol/Szałankiewicz, która zdobyła brązowy krążek.

W pierwszym meczu Polska para trafiła na Czechów, Perusic/Schweiner. Pierwsza partia nie potoczyła się po myśli biało-czerwonych, gdyż rywale wygrali do 10. Jednak dwie kolejne padły łupem naszych zawodników.

W kolejnym spotkaniu naprzeciwko Rudola i Szałankiewicza stanęli dwaj Rosjanie – Bykanov oraz Koshkarev. Mecz potoczył się analogicznie do pierwszego spotkania. Biało-czerwoni zwyciężyli po raz kolejny w trzech partiach.

Następnymi rywalami okazali się Kubańczycy – Gonzalez/Nivaldo. Pierwsza partia tego spotkania była zacięta, gdyż Polacy wygrali ją 22:20. W kolejnej okazali się słabsi od rywali, ale koniec końców to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

W półfinale nasi rodacy mierzyć musieli się z silnymi Holendrami. I choć pierwszy zacięty set padł łupem polskiej pary to w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali, którzy awansowali do finału. Natomiast biało-czerwonym pozostało spotkanie o trzecie miejsce.

Ostatnimi rywalami stali się nasi zachodni sąsiedzi. Polacy pokazali swoją klasę i wygrywając kolejno do 16 i 17 mogli cieszyć się z brązowego medalu w imprezie.

Rudol z Szałankiewiczem występują razem od trwającego sezonu. Szałankiewicz wcześniej odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej  z Michałem Kądziołą. Jednak zawodnicy po 10 latach współpracy postanowili zmienić swoich partnerów.  Szałankiewicz pozostał na arenie międzynarodowej, natomiast Kądzioła postanowił przygotowywać się do krajowych turniejów.

Komentarze