Liga Mistrzyń: Wrocławianki bez szans

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:07
25 lis 2015, 19:19

Fenerbahce Grundig Stambuł  pokazał swoją siłę i nie pozostawił złudzeń  Impelowi Wrocław w Lidze Mistrzyń. Wrocławianki tylko w trzeciej partii były w stanie zagrozić gospodyniom, które bardzo pewnie wygrały 3:0.

Od początku pierwszego seta “dream team” ze Stambułu zdecydowanie dominował na boisku. Atomowe ataki Christy Harmotto Dietzen oraz Yeon-Koung Kim bardzo szybko  pozwoliły objąć gospodyniom wysokie prowadzenie (8:2). Wrocławianki nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom. Fenerbahce przez cały set dominowało wyprowadzając rewelacyjne akcje i ani na chwilę nie pozwoliły rozegrać się wrocławiankom wygrywając wysoko pierwszego seta (25:13).

Druga partia także zaczęła się od zdecydowanej dominacji gospodyń. Dobrą grę po stronie Impelu pokazywała Skowrońska-Dolata i na pierwszej przerwie technicznej wrocławianki pozostawały w kontakcie (8:6). Fenerbahce szybko jednak wróciło do rewelacyjnej gry z pierwszego seta i odskoczyły na kilka punktów (14:7). Gospodynie grały rewelacyjnie i kończyły praktycznie każdą akcję i także w tym secie zdeklasowały drużynę gości (25:10).

Trzeci set zaczął się bardzo dobrze dla wrocławianek (0:3). Turczynki były bardzo zaskoczone dobrą dyspozycją Impelu w tym secie. Hildebrand i Skowrońska-Dolata udanie atakowały i Wrocław powiększył prowadzenie (1:7), a trener Fenerbahce poprosił o czas. Sporo błędów na zagrywce po obu stronach. Gospodynie starały się odrabiać straty, jednak nie przychodziło im to łatwo. Po nieporozumieniu w obronie między Skowrońską-Dolata i Hildebrand gospodynie traciły już tylko cztery punkty (9:13). Jednak norwowość po ich stronie siatki skrupulatnie wykorzystywały wrocławianki (10:16). Turczynki powoli odzyskiwały swój rytm gry i znacznie zniwelowały straty (17:20). Bradzo dobrze na zagrywce spisywała się Sikorska i Impel zmierzał po zwycięstwo (18:22). Gospodynie także nie rezygnowały z walki (20:22). Ostatecznie nerwową koncówkę lepiej zniosły gospodynie (26:24) wygrywając cały mecz 3:0.

Fenerbahce Grundig Stambuł – Impel Wrocław 3:0 (25:13, 25:10, 26:24)