Wspaniała Magdalena Fręch. Dołączyła w Rzymie do Linette i Świątek

Aktualizacja: 10 maj 2023, 15:42
9 maj 2023, 14:58

W środę rusza część główna turnieju Internazionali BNL d’Italia WTA 1000, znanego też jako Italian Open, który rozgrywany jest na “mączce” w Rzymie. W turniejowej drabince znalazły się miejsce aż dla trzech Polek: Igi Świątek, Magdy Linette oraz Magdaleny Fręch. Ta ostatnia wywalczyło sobie prawo do gry we włoskich zawodach dzięki eliminacjom.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Fręch najpierw pokonała Urgesi, a potem Kudiermietową

Iga Świątek oraz Magda Linette już od dawna miały zapewnione miejsce w drabince głównej turnieju Internazionali BNL d’Italia WTA 1000. Pierwsza z wymienionych Polek broni nawet tytułu mistrzowskiego, który wywalczyła przed rokiem po zwycięstwie w finale nad Tunezyjką Ons Jauber 6:2, 6:2.

Takie przywileju nie miała jednak Magdalena Fręch. Trzecia z polskich tenisistek, aby móc zagrać w turnieju głównym, musiała przejść dwie rundy eliminacji. W pierwszej z nich pokonała Włoszkę Federicę Urgesi w dwóch setach. Pierwszy set zakończył się rezultatem 7:6 (11:9). Drugi natomiast Fręch wygrała 6:0.

W drugim meczu kwalifikacyjnym rywalką Polki była Rosjanka Polina Kudiermietowa. Pokonanie tej rywalki zajęło Polce tylko godzinę i 15 minut. We wtorkowym meczu pierwszy set Fręch wygrała 6:1, natomiast drugi 6:2. Dzięki temu nasza zawodniczka również zagra w turnieju głównym.

Godziny poszczególnych pojedynków nie są jeszcze znane. Dopiero po zakończeniu wszystkich spotkań eliminacyjnych organizatorzy poinformują o dokładnym terminarzu. Wiadomo jednak, że Magdalena Fręch pierwszy mecz zagra już w środę 10 maja. Cały turniej potrwa natomiast do 20 maja.

Turnieje ATP i WTA w Rzymie. Z kim zagrają Polacy? Jaka jest pula nagród?