Wstydliwa seria w PlusLidze. Czekają na zwycięstwo od… początku lutego

27 lis 2023, 09:06

Siatkarze Czarnych Radom zanotowali kolejną porażkę w tym sezonie PlusLigi. Tym razem lepsza okazała się Stal Nysa, która dość pewnie wygrała mecz 3:1. W ten sposób zespół z Radomia przedłużył fatalną serię kolejnych ligowych porażek do 15 meczów z rzędu.

Kolejna ligowa porażka Czarnych Radom

Przed weekendowymi meczami siatkarskiej PlusLigi Czarni Radom byli jedyną ekipą, która nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu. W żadnym ze spotkań nie byli w stanie wygrać więcej niż jednego seta. Po raz ostatni siatkarze z Radomia ugrali seta pod koniec października (1:3 z Treflem Gdańsk).

Można było więc podejrzewać, że w niedzielnym spotkaniu ze Stalą Nysa nie dojdzie do żadnej niespodzianki. I tak w istocie było. Gospodarze pewnie wygrali pierwszego seta 25:17. Czarni w drugim secie zaskoczyli i wygrali drugiego seta w sezonie (25:19), ale w dwóch kolejnych ponownie to Stal była lepsza (25:22, 25:23).

15 kolejnych meczów Czarnych Radom bez zwycięstwa

O tym, w jak słabej formie znajdują się siatkarze z Radomia najlepiej świadczy fakt, że przegrali ostatnie… 15 meczów. Osiem z nich dotyczy obecnego sezonu PlusLigi, a do tego dochodzi jeszcze siedem spotkań poprzedniego sezonu. Ostatni triumf Czarnych to wygrana 3:0 nad Barkomem-Każany Lwów na początku lutego.

Po ośmiu kolejkach tego sezonu PlusLigi siatkarze Czarnych Radom okupują ostatnie miejsce w tabeli z zawstydzającym bilansem setów 2:24. Zerowy bilans zwycięstw ma również GKS Katowice, ale na koncie ma jeden punkt za porażkę 2:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.