Strona główna Siatkówka WT Warszawa: Kończymy turniej kobiet!

WT Warszawa: Kończymy turniej kobiet!

0
foto: FIVB

Zakończył się kobiecy turniej World Tour Warsaw. Na trzecim miejscu triumfowała pata Agatha/Duda a srebro wywalczyły Stockman i Larsen. Zwyciężczyniami zostały Mariafe Artacho i Taliqua Clancy.

Mecz o 3. miejsce

Carol/M. Antonelli (BRA) – Agatha/Duda (BRA) 0:2 (21:23, 16:21)

Pojedynek o brąz rozegrał się pomiędzy dwiema brazylijskimi parami. Pierwsza partia była niezwykle zacięta i rozwiązała się dopiero po krótkiej grze na przewagi. Pierwszy krok ku brązowemu medalowi zrobiły Agatha Bednarczuk i Eduarda Duda. Kolejna część meczu zdecydowanie należała do Agathy i Dudy. Tym razem wygrały nad swoimi koleżankami z reprezentacji z dość dużą, pięciopunktową przewagą.

Mecz o 1. miejsce

Clancy/Artacho (AUS) – Stockman/Larsen (USA) 2:0 (22:20, 21:17)

Wielki finał rozegrał się pomiędzy czarnymi końmi warszawskiej imprezy. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły z Australii i USA. Początkowo to Kelly Larsen i Emily Stockman rozgrywały akcje na swoją korzyść, ale sytuacja odwróciła się w samej końcówce. Mariafe Artacho i Taliqua Clancy udanie odwróciły losy pierwszej partii i triumfowały 22:20. Podobnie jak w meczu o brąz, drugi set minął pod dyktando zwyciężczyń z premierowej odsłony. Amerykanki jeszcze próbowały zagrozić rywalkom, jednak nieskutecznie. Ostatecznie to para Clancy/Artacho mogła cieszyć się z wygranej.

Komentarze