WT Warszawa: Ostatnia polska para odpada z turnieju!

Aktualizacja: 15 cze 2019, 14:05
15 cze 2019, 12:40

Para Piotr Kantor/Mariusz Prudel jako ostatnia z Biało-Czerwonych odpada z warszawskiej części World Tour.

Na drodze Polaków w 1/8 finału stanął włoski duet Paolo Nicolai/Daniele Lupo. Kantor i Prudel dobrze poradzili sobie w pierwszej partii. Nie dali przeciwnikom zbyt wiele miejsca do popisu i triumfowali w premierowej odsłonie 21:15. Sytuacja odwróciła się o 180 stopni. To Włosi mieli kontrolę nad grą przez cały czas i nie pozwalali Kantorowi i Prudlowi zbliżyć się ani na minutę. Drugi set padł łupem duetu Nicolai/Lupo 21:16. Decydujący set minął pod znakiem gry punkt za punkt. Raz jedni, a raz drudzy zdobywali punkcik przewagi. Ostatecznie ostatnie słowo należało do… sędziego z Hiszpanii. Arbiter zakończył spotkanie po rzekomym błędzie po stronie Polaków – piłka po obronie miała przejść między antenkami i nie można było kontynuować akcji (14:16)

W ten sposób dalsze fazy turnieju rozgrywane będą bez Polaków. Przypomnijmy, że to był pierwszy turniej duetu Piotr Kantor i Mariusz Prudel. Para została połączona ze względu na kontuzję stopy, której doznał Bartosz Łosiak. Pod jego nieobecność na liście startowej obok Kantora pokazał się Prudel. Obaj nominalnie występują na tej samej pozycji – jako blokujący.

Kantor/Prudel (PL) – Nicolai/Lupo (ITA) 1:2 (21:15, 16:21, 14:16)