WT Warszawa: Znamy zwycięzców turnieju mężczyzn!

16 cze 2019, 17:48

Weekend z siatkówką plażową w Warszawie zakończyliśmy turniejem finałowym mężczyzn. O brąz powalczyły dwie pary z Rosji – Viacheslav Krasilnikov/Oleg Stoyanovskiy i Ilya Leshukov/Konstantin Semenov. O wielkie zwycięstwo grali Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sørum i Evandro Gonçalves Oliveira Júnior/Bruno Oscar Schmidt.

Mecz o 3. miejsce

Rosyjski pojedynek W końcówce jeszcze Krasilnikovi i Stoyanovskiemu udało się dogonić wynik, ale ich koledzy z reprezentacji nie pozwolili się zdominować. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 21:19 dla Semenova i Leshukova. Podczas drugiego seta tempo gry dyktowała za to para Krasilnikov/Stoyanovskiy. Przez cały czas mieli trzy lub cztery punkty przewagi nad rywalami. Dużo wskazywało na to, że pierwszy z meczów finałowych rozegra się w tie-break’u. Tak też się stało. Pierwszy duet triumfował 21:17. W pierwszej części zdecydowanie dominowali Semenov i Leshukov, ale ich przeciwnicy bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie lepsi okazali zwycięzcy pierwszej partii (14:16).

(Ziel) Krasilnikov/Stoyanovskiy (RUS) – Semenov/Leshukov (RUS) 1:2 (19:21, 21:17, 14:16)

Mecz o 1. miejsce

Norwegowie od pierwszego gwizdka narzucili szybkie tempo. Na siatce szalał Anders Mol, który raz po raz zatrzymywał rywali na siatce. Para Evandro/Bruno Schmidt popełniała dużo błędów, co zupełnie im nie pomagało. Skandynawowie wygrali pierwszą odsłonę z duża przewagą (21:11). Druga część meczu okazała się zdecydowanie bardziej wyrównana. Evandro i Bruno Schmidt jako pierwsi wyrwali się na prowadzenie i nie wypuścili go już do samego końca seta. Norwegom udało się obronić aż trzy setbolle. Evandro jednak szybko zakończył mecz potężnym atakiem po skosie (17:21). Czekał nas drugi w tym dniu tie-break. W tej partii również górą pozostawali Canarinhos. Nie pozostawili przeciwnikom nadziei i wygrali decydującą odsłonę 15:12.

Mol/Sorum (NED) – Evandro/Bruno Schmidt (BRA) 1:2 (21:11, 17:21, 12:15)