WTA 125 w Ljubljanie. Sukces Katarzyny Kawy, wygrała z turniejową “jedynką”

13 wrz 2023, 16:04

Katarzyna Kawa zanotowała bardzo udany występ w 2. rundzie turnieju WTA 125 w słoweńskiej Ljubljanie. Polka wygrała w dwóch setach z turniejową “jedynką”, Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą, która w tym sezonie notowała udane występy w wielkoszlemowych zmaganiach.

Wielkie zwycięstwo Kawy

Katarzyna Kawa rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 125 w Ljubljanie od udanego spotkania z reprezentantką gospodarzy Dalilą Jakupovic (233. WTA). Polka wygrała 6:4, 4:6, 6:4, a w drugiej rundzie czekało na nią znacznie trudniejsze zadanie, bowiem mierzyła się z rozstawioną z “jedynką” Anną Karoliną Schmiedlovą.

W pierwszym secie Kawa zdołała przełamać Słowaczkę w trzecim secie i wyszła na prowadzenie 3:1. Chwilę później Schmiedlova wyrównała jednak do 3:3 i choć Polka ponownie osiągnęła przewagę dwóch gemów, rywalka znowu wyrównała do 5:5, choć nasza zawodniczka miała dwie piłki setowe. Ostatecznie jednak polska tenisistka triumfowała 7:5.

Drugiego seta Kawa rozegrała już znacznie lepiej. Ani razu nie dała się przełamać, a sama dwukrotnie wygrała gema przy serwisie Słowaczki. Dało jej to sporą przewagę, którą wykorzystała już przy pierwszej piłce meczowej, po której triumfowała 6:2.

Anna Karolina Schmiedlova (58. WTA) vs Katarzyna Kawa (251. WTA) 5:7, 2:6

To duży sukces Polki, ponieważ tylko w tym sezonie Schmiedlova docierała m.in. do 4. rundy Rolanda Garrosa i 3. rundy US Open. Kolejną rywalką Katarzyny Kawy w Ljubljanie będzie Turczynka Zeynep Sonmez (177. WTA) lub Chorwatka Antonia Ruzic (326. WTA).

Dobre wiadomości dla Igi Świątek. Mistrzynie rezygnują z turnieju w Guadalajarze