WTA Cincinnati. Najpierw problemy, później dominacja. Iga Świątek w ćwierćfinale!

17 sie 2023, 22:20

Iga Świątek wygrała w trzech setach z Qinwen Zheng i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Polka nie była w stanie wejść na swój poziom w pierwszym secie, ale w dwóch kolejnych pokazała wyraźną dominację nad Chinką i zasłużenie zagra dalej.

Trudny początek, potem dominacja

Pierwszy set rozpoczął się dla Świątek w najgorszy z możliwych sposobów. Dwukrotnie z rzędu została przełamana i po dość wyrównanych wymianach przegrywała 0:3. Później Polka co prawda zbliżyła się do Chinki do stanu 3:4, ale dwa ostatnie gemy ponownie padły łupem Zheng i wygrała tę partię 6:3.

W drugim secie Świątek wyraźnie się otrząsnęła i wróciła na swój optymalny, maksymalny poziom. Przy trzech pierwszych gemach, w których serwowała Zheng, polska tenisistka nie dała rywalce na zdobycie choćby jednego punktu! Inną sprawą jest to, że Chinka popełniła aż pięć podwójnych błędów. Liderka rankingu skrzętnie to wykorzystywała i pewnie wygrała seta 6:1.

Decydujący set był potwierdzeniem, że wygrana przez Chinkę partia była dla Polki wypadkiem przy pracy. Po trzech pierwszych gemach i prowadzeniu 3:0, Chinka była lepsza przy własnym serwisie, ale potem ponownie to Świątek zdominowała grę i pewnie triumfowała 6:1.

Iga Świątek (1. WTA) vs Qinwen Zheng (24. WTA) 3:6, 6:1, 6:1

W ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati na Świątek czeka już triumfatorka tegorocznego Wimbledonu Marketa Vondrousova (10. WTA). Czeszka w 3. rundzie pokonała 7:5, 6:3 Amerykankę Sloane Stephens.