WTA Guangzhou. Magda Linette w finale! Świetny mecz Polki w półfinale

22 wrz 2023, 13:27

Magda Linette zagra w pierwszym w tym sezonie finale turnieju WTA! Polka po świetnym spotkaniu wygrała w dwóch setach z Julią Putincewą i powalczy o zwycięstwo w chińskim Guangzhou. Nasza tenisistka zrewanżowała się tym samym Kazaszce za porażkę w Billie Jean King Cup w kwietniu tego roku.

Linette pewnie ograła Putincewą

Do tej pory Linette i Putincewa grały ze sobą aż ośmiokrotnie. Lepszy bilans miała Polka, która wygrała pięć z tych pojedynków, ale w ostatnim starciu triumfowała Putincewa. 14 kwietnia pokonała naszą tenisistkę 7:5, 6:3 w zmaganiach w ramach Billie Jean King Cup.

Pierwszy set półfinałowego starcia rozpoczął się dla Linette znakomicie. Polka po przełamaniu Kazaszki szybko wyszła na prowadzenie 3:0, po czym spokojnie kontrolowała przebieg kolejnych gemów. Drugie, decydujące zwycięstwo przy serwisie rywalki miało miejsce w ósmym gemie, po którym nasza tenisistka triumfowała 6:2.

W drugim secie Putincewa dotrzymywała kroku naszej tenisistce, ale tak naprawdę tylko w pierwszych pięciu gemach, po których Linette prowadziła 3:2. W szóstym gemie nasza tenisistka przełamała rywalkę, po czym dopełniła dzieła i wygrała 6:3, awansując do finału!

Magda Linette (27. WTA) vs Julia Putincewa (81. WTA) 6:2, 6:3

Linette będzie musiała poczekać na swoją finałową rywalkę. W drugim półfinale powalczą bowiem Belgijka Greet Minnen (68. WTA) i Chinka Xiyu Wang (88. WTA).