WTA Guanzghou. Wspaniały comeback Linette i awans do półfinału!

21 wrz 2023, 15:21

Magda Linette zagra w półfinale turnieju WTA 250 w Guangzhou. Polka po niezwykle zaciętym starciu i wspaniałym comebacku w pierwszym secie, wygrała 7:5, 7:6(6) z Hiszpanką Rebeką Masarovą i zameldowała się w kolejnej rundzie, w której zagra z Kazaszką Julią Putincewą.

Linette lepsza w zażartym boju

W dwóch pierwszych rundach turnieju w chińskim Guangzhou polska tenisistka nie miała łatwego zadania. Najpierw po niemal 2,5-godzinnym starciu pokonała w trzech setach Brytyjkę Jodie Burrage, po czym w dwóch totalnie odmiennych setach (6:0 i 7:6(0)) wyeliminowała Australijkę Darię Saville. W starciu o półfinał Linette mierzyła się z Hiszpanką Rebeką Masarovą.

Ćwierćfinałowy mecz dla Linette nie rozpoczął się dla Linette zbyt dobrze – Polka już w pierwszym gemie dała się przełamać, a po chwili przegrywała 1:3. Później zdołała obronić trzy piłki setowe i doprowadziła do remisu 5:5, przełamując Masarovą, a następnie ponownie wygrała przy serwisie rywalki, triumfując w tym secie 7:5.

W drugim secie gra była jeszcze bardziej wyrównana – ani Linette, ani Masarova nie dały się przełamać przy własnym serwisie. O losach partii decydował więc tie-break, który także był wyrównany. W kluczowym momencie, mając piłkę meczową, Polka zdołała jednak przełamać Hiszpankę i wygrała cały mecz!

Magda Linette (27. WTA) vs Rebeka Masarova (64. WTA) 7:5, 7:6(6)

W półfinale turnieju WTA 250 w Guangzhou Magda Linette zmierzy się z Kazaszką Julią Putincbewą (81. WTA), która w ćwierćfinałowym starciu pokonała Niemkę Tatjanę Marię 6:4, 6:7(6), 6:0.