WTA Kozerki. Maja Chwalińska w 2. rundzie! Kapitalny mecz Polki z turniejową “jedynką”

8 sie 2023, 20:32

Maja Chwalińska pokazała się z bardzo dobrej strony i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 125 w Kozerkach. Polka wygrała w trzech setach z najwyżej rozstawioną w turnieju Niemką Jule Niemeier, sprawiając przy tym niemałą niespodziankę.

Świetny mecz i zwycięstwo Mai Chwalińskiej

Początek starcia przeciwko rozstawionej z “jedynką” Jule Niemeier był wyrównany. Zarówno Niemka, jak i Polka zdołały przełamać przeciwniczkę w dwóch pierwszych gemach, a w kolejnych obie tenisistki wygrywały przy swoim serwisie. Zmieniło się to dopiero przy dziesiątej wymianię – Niemeier ponownie przełamała Chwalińską i wygrała 6:4.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przełamania, tym razem na korzyść polskiej tenisistki, która później wyszła na prowadzenie 3:1. Przewagę powiększyła jeszcze w siódmym gemie, którego ponownie wygrała przy serwisie rywalki, po czym dopełniła dzieła i wygrała 6:2.

Trzeci set był właściwie festiwalem nieskuteczności, jeśli chodzi o własny serwis. Niemeier aż cztery razy dawała się przełamać, natomiast Chwalińska dwukrotnie. Dzięki temu polska tenisistka osiągnęła wystarczającą przewagę, aby wygrać 6:3 i awansował do kolejnej rundy.

Jule Niemeier (94. WTA) vs Maja Chwalińska (532. WTA) 6:4, 2:6, 3:6

W drugiej rundzie turnieju WTA 125 w Kozerkach Maja Chwalińska zagra z kwalifikantką Anną Siskovą (328. WTA). Czeszka w pierwszym spotkaniu ograła Austriaczkę Sinję Kraus 7:5, 6:1.

WTA Montreal. Świątek – Pliskova (09.08): Zakłady i Transmisja. 250 zł za wygraną Polki 2:0